Akcje charytatywne

AKCJA „NAKRĘTKOWA”

Społeczność uczniowska naszej szkoły rozpoczęła w roku szkolnym 2009/2010  akcję zbiórki plastikowych nakrętek. Dochód uzyskiwany ze sprzedaży koreczków przekazywany jest zawsze na rzecz dziecka zmagającego się z  poważną chorobą.

„ Nakrętkowa” akcja charytatywna  zyskała wielu sympatyków i zatoczyła bardzo  szerokie kręgi. Korki zbierają i przekazują nie tylko nasi uczniowie i  ich rodziny ale także mieszkańcy  niemal całego naszego powiatu!!! Do akcji przystąpiły też przedszkola i szkoły podstawowe ze wszystkich bliskich nam gmin.

W  naszej szkole koordynatorką akcji jest p. Iwona Stefanek. Sczególne podziękowania należą się  panu Stanisławowi Simińskiemu - właścicielowi firmy „ Stacja Paliw - Handel” w Pajęcznie, za odbiór zebranych koreczków.

Szczerze wszystkim dziękujemy za wsparcie w tej akcji, gdyż potrzeba naprawdę dużo nakręteczek aby uzyskać nawet niedużą kwotę pieniędzy. Korki są przecież bardzo lekkie.

  • Pierwsza zbiórka zakończyła się wynikiem: 83kg. Uzyskany ekwiwalent pieniężny 80 zł oraz darowizna 20 zł zostały przesłane do Zielonej Góry dla Kubusia Długosza – chłopczyka zmagającego się z chorobą nowotworową w celu dofinansowania protezy oczka.

Kubus1

  • Druga zbiórka,w roku szkolnym 2010/2011, była zdecydowanie „owocniejsza”, trwała cały rok łącznie z wakacjami. Zebraliśmy ponad 450 kg! Nakrętek, za które uzyskaliśmy 360zł . Łącznie z darowizną w kwocie 150zł od młodzieży i nauczycieli dochód z korków został przekazany  na rzecz małej, uroczej  i bardzo dzielnej dziewczynki - Natalki Domagalskiej z Białej (gmina Rząśnia). Natalka ma prawie trzy latka i od urodzenia zmaga się z szeregiem chorób. Dużo czasu spędza w szpitalu lub na zabiegach rehabilitacyjnych. Otacza ją jednak grono życzliwych i dobrych ludzi szczerze pragnących jej pomóc. Rodzice Natalki  zdecydowali przeznaczyć uzyskane ze zbiórki pieniądze na zakup wózka spacerowego.

nati_nakrtkia

Polecamy: Fundacja „ ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

konto nr 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem :

leczenie i rehabilitację Izabeli Natalii Domagalskiej ( 9668)

 

  • III edycja miała na celu pomoc 4-letniej Karolince Brożynie z Kolonii Chorzew. Dziewczynka ma dysplazję kostno-mięśniową, z powodu której Karolinka nie może samodzielnie chodzić ani nawet siedzieć. III edycja zakończyła się rekordową zbiórką ponad 800 kg plastikowych nakrętek, które „zamieniły się” w ekwiwalent pieniężny w kwocie 700zł. Kwota zostanie przeznaczona na materac do ćwiczeń i specjalistyczne łuski na nóżki.
  • podziekowaniekarolinka