INDIE i NEPAL w 100 dni

Wyjątkowe spotkanie z Adamem Hałaczkiewiczem

absolwentem naszej szkoły, studentem psychologii –miłośnikiem poznawania świata!

Niecodzienne spotkanie odbyło się 23 czerwca 2014r. o godz. 10.45 w naszej szkole, uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół w Pajęcznie, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszyscy wysłuchali relacji z trzymiesięcznej wyprawy do Indii i Nepalu.

Więcej…

 

Świetne wyniki matury w naszej szkole!

matuTegoroczną maturę w naszej szkole możemy śmiało nazwać SUKCESEM! Zdawalność w liceum jest wyższa od średniej krajowej i wynosi 81 % . Na 113 tegorocznych absolwentów liceum jedynie 5 osób nie zdało matury, przed nimi powtórka egzaminu za rok. Kilkanaście osób ma poprawkę egzaminu w sierpniu. W technikum zdawalność egzaminu wynosi 90% , podczas gdy średnia zdawalność w technikach w kraju to tylko 54%. Gratulujemy absolwentom zdanej matury!

Również wyniki z poszczególnych przedmiotów budzą wielkie zadowolenie. Najwyższe średnie osiągnęli uczniowie zdający biologię (średni wynik w szkole 65%) i chemię (średni wynik w szkole 63%) na poziomie rozszerzonym – średnie wyniki z tych przedmiotów w skali kraju to 53% i 50%. Również wyniki z języka polskiego (54%) i matematyki (57%) są wyższe od średnich w kraju. Dobrze wypadły także egzaminy z języka angielskiego i niemieckiego – osiągnęliśmy wyniki nieco powyżej średniej .

Cieszymy się razem z absolwentami, bo dzięki dobrym wynikom egzaminu mają otwartą drogę na wiele prestiżowych kierunków studiów, na pewno spora grupa podejmie studia medyczne, co niewątpliwie jest marzeniem większości uczniów klas biologiczno-chemicznych!

Tegoroczna matura potwierdziła dobrą opinię o poziomie nauczania w naszej szkole.

Przed absolwentami kolejne etapy nauki i dorosłe życie…Życzymy Wam szczęścia i spełnienia Waszych marzeń!!!

Zmieniony (czwartek, 03 lipca 2014 12:55)

 

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

W miniony piątek 27 czerwca zakończył się rok szkolny. Całoroczną pracę podsumowała Iwona Stefanek - dyroktor Zespołu Szkół. Były życzenia na wakacje, ciepłe słowa. Wręczono świadectwa  z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy. Była część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy I A pod opieką pani  Beaty Sikory... A teraz już tylko..... WAKACJE!

Świadectwa z wyróżnieniem w tym roku otrzymali:
W klasie I A:
Agnieszka Przygoda i Magdalena Woźniak
W klasie I B:
Iga Słomian, Karolina Włodarczyk, Karolina Jendraszczyk, Justyna Leszczyk, Iwona Ciemny, Natalia Kosowska  i Patrycja Lachowska
W klasie I C:
Sandra Puławska, Ewa Mularczyk i Natalia Graczyk
W klasie I D:
Olga Kowalska
W klasie II B:
Olga Strzelczak
W klasie II D:
Sylwia Bęben, Agata Wróż i Paulina Grądzik
W klasie II G:
Anna Sierszeń

 

 Zdjęcia wkrótce.

 

Podręczniki

Uwaga!!!

Lista podręczników do wszystkich klas LO, T i ZSZ dostępna będzie w poniedziałek 7 lipca w zakładce  SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA I PODRĘCZNIKÓW.

Przewidziane są niewielkie  zmiany w podręcznikach do klasy I.

 

"LICEALIADA 2014" w piłce siatkowej chłopców

W Ostródzie na Mazurach w dniach 20-22 czerwca obywa się Finał MIstrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych "LICEALIADA 2014" w piłce siatkowej chłopców. Do turnieju awansowała jako mistrz województwa łódzkiego drużyna reprezentująca Zespół Szkół w Pajęcznie, oparata na zawodnikach MUKS LIBERO PAJĘCZNO.

Więcej…

 
Więcej artykułów…