VIII Powiatowy Konkurs Fotograficzny

plakat1m

Regulamin konkursu (PDF)

 

Kiermasz książek

W dniach 6 – 8 września 2016r. odbędzie się w naszej szkole kiermasz używanych podręczników. Książki zbierać będziemy we wtorek 6 września od 8:00 do 12:20 oraz w środę 7 września od 8:00 do 9:30 (na 1 i 2 lekcji).

Sprzedaż książek odbędzie się w środę 7 września od godziny 9:35 i w czwartek 8 września przez cały dzień.

Bardzo prosimy aby wszystkie książki przeznaczone do sprzedaży były następująco podpisane: imię, nazwisko, klasa, cena. Należy również dołączyć podpisaną listę wszystkich sprzedawanych podręczników wraz z ich cenami.

Kiermasz odbędzie się w HADESIE (sala 21).

                                                                                  Samorząd Szkolny

Zmieniony (poniedziałek, 05 września 2016 17:49)

 

Narodowe czytanie „Quo vadis” - 3 września 2016r.

Za nami piąta edycja akcji „Narodowe czytanie”. Tegoroczną lekturą, wybraną podczas internetowego głosowania, zostało „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z  Powiatową Biblioteką Publiczną w Pajęcznie z/s w Działoszynie i  Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Pajęcznie rozpoczęli  czytanie na terenie parku miejskiego w Pajęcznie w sobotę 3 września o godzinie 10:00. Atmosferę tego święta podkreślała dekoracyjna fontanna, piękna , wrześniowa pogoda i oryginalne kostiumy młodzieży! Czytanie odbywało się w atmosferze radosnego świętowania w plenerze.

  Jako pierwsi z utworem noblisty zmierzyli się uczniowie z klasy II Bj, i kl.IIA,  tj.: Michał Krakowski, Oskar Suszyński, Radosław Bryk, Wiktoria Kilanc, Natalia Klimczak, Weronika Jabłońska, Katarzyna Strzelec, Sandra Kiełbik, Wiktor Jędrzejczak, Marcin Szajkowski oraz Paweł Nowak - która specjalnie na tę okazję wystąpiła w kostiumach nawiązujących do strojów  z epoki cesarza Nerona.  Opieką merytoryczną licealiści zostali objęci przez nauczycieli: Bożenę Szczerkowską, Anitę Skorupską-Bernaś, Lidię Jędrzejczyk i Monikę Lewandowską.

Iwona Koperska oraz pracownicy tej instytucji   spróbowali swoich sił w odczycie fragmentów tego jakże doniosłego dzieła.

  Ponadto swoją zasługę w tegorocznym Narodowym Czytaniu, miały Panie: Jolanta Engel i Jolanta Witulska z Gimnazjum w Pajęcznie, którego uczniowie: Filip Złośnik, Mateusz Kowalik, Aleksander Wiskulski i Wiktor Sadek, również przyłączyli się do czytania „Quo vadis”.

Dużą odwagą odznaczyli się najmłodsi tegoroczni czytający – Alicja Rajczyk i Antoni Bernaś, którym trudny język utworu nie sprawił najmniejszych trudności.

narodoweczytanie0

narodoweczytanie1

narodoweczytanie2

narodoweczytanie3

narodoweczytanie4

Zmieniony (wtorek, 13 września 2016 15:17)

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017


Dobry start, to gwarancja sukcesu! Zgodnie z tym hasłem uroczyście i w dobrych nastrojach rozpoczęliśmy nowy 2016/2017 rok szkolny. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: starosta powiatu pan Jan Ryś, wiecprzewodnicząca Komisji Edukacji, Zdrowia pani Marta Kołodziej, prezes UTW pan Czesław Walaszczyk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Mariola Młynarska oraz dyrekcja szkoły: pani dyrektor Sylwia Nowak-Miedzińska, która rozpoczęła z dniem 1 września 2016r. kierowanie szkołą , wicedyrektorzy: pani Bożena Szczerkowska i pani Anna Strzelczak oraz rozpoczynająca pracę na stanowisku kierownika praktycznej nauki zawodu – pani Aneta Zawadzka Rajczyk. Jako pierwszy głos zabrał starosta powiatu pajęczańskiego pan Jan Ryś. W swoim przemówieniu podziękował za wkład pracy i pięcioletnie kierowanie szkołą pani Iwonie Stefanek, która w latach 2011-2016 pełniła funkcję dyrektora. Ustępująca pani dyrektor również wyrazila podziekowanie dla starosty i zarządu za dobrą współpracę. Następnie starosta zwrócił się do pani Sylwii Nowak-Miedzińskiej życząc jej wielu sukcesów i radości w pracy zawodowej na stanowisku dyrektora ZS w Pajecznie.

Pani Dyrektor Sylwia Nowak-Miedzińska skierowała swe słowa do uczniów i nauczycieli życząc owocnej pracy i rozwoju, aby szkoła była „otwartym oknem na świat” dla mlodzieży. Szczególnie ciepło powitała ponad 200 uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Przedstawiła klasy i wychowawców:
Klasy liceum ogólnokształcącego:
Klasa I A – matematyczno-fizyczna – wychowawca pan Andrzej Kuchciak
Klasa I B – biologiczno-chemiczna – wychowawca pani Marzena Trawczyńska
Klasa I C – humanistyczna – wychowawca pani Anita Skorupska-Bernaś
Klasa I D – prawna – wychopwawca pani Bożena Borkiewicz
Klasa I E – matematyczno- geograficzna – wychowawca pan Adam Klimczak
Klasy ZSZ:
Klasa I K – wychowawca pani Ewa Bylica
Klasa I L – wychowawca pani Elżbieta Mistygacz
W Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych naukę rozpocznie 22 słuchaczy.

Pani Dyrektor skierowałą prośbę do uczniów klas starszych, aby pomogli pierwszoklasistom odnaleźć się w nowej szkole. Zwróciła się także do najstarszego rocznika uczniów – tegorocznych maturzystów, życząc im wytrwałości w ciężkiej pracy i efektywnego wykorzystania czasu, jaki pozostał do matury. I oczywiście szczęścia na egzaminach!
Pani Dyrektor powitała i przedstawiła nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole: panią Annę Harciarek(matematyka), panią Małgorzatę Mandat (geografia), panią Olgę Sikorę (geografia) i ks.Jacka Kijasa.

1 września to szczególna data – rocznica wybuchu II wojny światowej. To tragiczne wydarzenie historyczne zawsze pojawia się w scenariuszach uroczystości inauguracji roku szkolnego. Także w tym roku uczniowie klas II A i II H pod kierunkiem wychowawców pani Anny Gajęckiej i pani Moniki Lewandowskiej przygotowali program artstyczny przywołujący tematykę Ojczyzny, walki, tragicznych przeżyć młodych ludzi, którym przyszlo żyć w tamtych mrocznych czasach. Wysłuchaliśmy fragmentów wspomnień, wierszy i piosenek.
Po uroczystości w sali gimnastycznej pozostali uczniowie klas pierwszych, którzy pod opieką wychowawców udali się do sal na pierwszą lekcję w nowej szkole. Powodzenia!!!

1

 

2

3

4

 

Podręcznki 2016/2017

Uwaga!

W załączeniu listy podręczników do poszczególnych klas na rok szkolny 2016/217.

Przypominamy, że podręczniki do języków obcych należy zakupić we wrześniu po teście diagnozującym.

We wrześniu odbywać się będzie kiermasz podręczników organizowany przez Samorząd Uczniowski.

Zmieniony (piątek, 01 lipca 2016 16:30)

 
Więcej artykułów…