„Kromka Chleba”

W dniu 23.03.2017 roku odbędzie się Wielkopostna Akcja Szkolnego Koła Caritas „Kromka Chleba”

kromkachleba

Akcja ma na celu uwrażliwienie społeczności szkolnej na wartość naszego chleba powszedniego i zwrócenie uwagi na braci, którzy są głodni.

W sprzedaży będą:

  • różnego rodzaju kanapki;

  • tosty;

  • pajda chleba ze smalcem i ogórkiem;

  • kajzerki z nutellą i bananem.

Dochód przeznaczymy, jako jałmużnę wielkopostną dla Domu Chleba Powszedniego „Betel” w Działoszynie.

Zmieniony (poniedziałek, 20 marca 2017 10:11)

 

Pielgrzymka Maturzystów na Jasna Górę 2017

W sobotę 11 marca odbyła się pielgrzymka maturzystów, w której brało udział ok. 1200 uczniów klas maturalnych z całej archidiecezji częstochowskiej. Nasza grupa liczyła 53 osoby. Maturzyści uczestniczyli w uroczystej Eucharystii w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo, która zakończyła się aktem zawierzenia maturzystów Matce Bożej. Następnie młodzież z rejonu radomszczańskiego i częstochowskiego uczestniczyła w spotkaniu ewangelizacyjnym w Wyższym Seminarium Duchownym.

 Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, katechetom i wychowawczyni klasy IIIc
p. Anicie Ochockiej, którzy zatroszczyli się  i wzięli udział  w tegorocznej pielgrzymce maturzystów.

„To jest wyjątkowa pielgrzymka, wszyscy wiemy, że z całej Polski maturzyści i inni ludzie pielgrzymują na Jasną Górę, tym bardziej nam, mieszkańcom diecezji częstochowskiej powinno być bliskie to miejsce. I cieszymy się, że dzisiaj, my, w blasku Jasnej Góry, możemy przyjść do serca Maryi i zawierzyć egzaminy maturalne - opowiada ks. Paweł Wróbel
z Referatu Katechetycznego – Chciałbym życzyć wszystkim maturzystom, którzy dzisiaj tutaj przybyli, aby powierzyli wszystkie swoje troski Matce Bożej i z radością w sercu szli przez życie”.

pielgrzymkamaturzystow1

pielgrzymkamaturzystow3

pielgrzymkamaturzystow2

Zmieniony (poniedziałek, 20 marca 2017 10:02)

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW 2017

DNIA 16 MARCA 2017 ROKU Z INICJATYWY NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO PANÓW PIOTRA TRAWCZYŃSKIEGO ORAZ KRYSTIANA SOBIERAJSKIEGO ODBYŁY SIĘ KOLEJNE MISTRZOSTWA SZKOŁY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW.

DO ZAWODÓW ZGŁOSIŁO SIĘ 9 DRUŻYN, KTÓRE ZOSTAŁY PODZIELONE NA TRZY GRUPY. W GRUPACH ROZGRYWANO MECZE KAŻDY Z KAŻDYM. DO ŚCISŁEGO FINAŁU AWANSOWAŁY TRZY ZESPOŁY Z PIERWSZYCH MIEJSC. PO ZACIĘTEJ I PEŁNEJ EMOCJI RYWALIZACJI SPORTOWEJ SUKCES SWÓJ POWTÓRZYŁY DWIE DRUŻYNY Z UBIEGŁEGO ROKU KLASA IIA ORAZ KLASA III CD.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I MIEJSCE - KLASA II A

II MIEJSCE - KLASA III CD

III MIEJSCE - KLASA I KL

NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM TURNIEJU WYBRANO OSTROWSKIEGO KUBĘ UCZNIA KLASY I L.

DYREKTOR SZKOŁY PANI SYLWIA NOWAK-MIEDZIŃSKA WRĘCZYŁA NAJLEPSZEJ DRUŻYNIE PUCHAR ORAZ ZESPOŁOM Z DRUGIEGO I TRZECIEGO MIEJSCA PAMIĄTKOWE DYPLOMY.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ORAZ KIBICOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE MISTRZOSTWA SZKOŁY TYM RAZEM W PIŁCE NOŻNEJ.

 

 

Uczestniczymy w projekcie XXIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczestniczymy w projekcie XXIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczniowie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie uczestniczą w projekcie XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”.

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu we współpracy z innymi instytucjami, w tym IPN. Jego celem od ponad 20 lat jest ukazywanie na czym polega odpowiedzialność obywatelska przez aktywizowanie młodych ludzi na rzecz społeczności lokalnej oraz upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat zasad funkcjonowania polskiego sejmu i demokracji parlamentarnej. Uczestnicy projektu wybierają miejsce, które można uczcić nazwą odwołującą się do pamięci o bohaterze lokalnym, powinni uzasadnić swój wybór , opisać nowego patrona miejsca. Należy tez zbadać stan wiedzy społeczności lokalnej o danej postaci , wypromować postać wśród mieszkańców i przeprowadzić działania mające na celu zmianę obowiązującej nazwy, w naszym wypadku ulic.

Proponowane przez naszych uczniów postacie:

Pajęczno - Pan Tomasz Szczęsny ps. Tygrys, ur. 5 grudnia 1903 w Dylowie k. Pajęczna – projekt realizują : Sonia Jura, Aleksandra Gawron – IE

Siemkowice - Pan Stanisław Marczak ps. Tomek, ur. 20 kwietnia 1913 w Ożegowie zam. Broników – projekt realizują Iga Włodarczyk, Julia Rojek – IID

Działoszyn - Ksiądz ;Wincenty Kowalczyk- wieloletni proboszcz w Parafii św. Marii Magdaleny w Działoszynie - projekt realizują Aleksandra Zakrzewska, Dominika Wiskulska -IE

W Pajęcznie wiele ulic nadal nosi nazwy związane z epoką komunizmu, np. ulica Świerczewskiego, 35-lecia PRL, 22 Lipca. Chcemy, aby ulica Świerczewskiego nosiła nazwę bohaterskiego żołnierza AK pana Tomasza Szczęsnego.

sejmdzieci1

Spotkanie z radnym Miasta i Gminy Pajęczno p. Piotrem Mielczarkiem

sejmdzieci2

Spotkanie z proboszczem parafii św. Marii Magdaleny w działoszynie ks. Janem Sibińskim

sejmdzieci3

Spotkanie z wiceburmistrzem Miasta i Gminy Działoszym p. Marolą Paśnik

Zmieniony (poniedziałek, 20 marca 2017 09:52)

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe

W dniu 15 marca 2017r. w naszej szkolnej bibliotece odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. Osiem uczennic szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu zaprezentowało recytację fragmentu prozy i utworu poetyckiego lub wykonanie piosenki. Recytatorki oceniała komisja w składzie: pani Agnieszka Uchrońska-Kowalska, absolwentka Wyższej Szkoły Teatralnej i animatorka kultury MGOKiS w Pajęcznie, pan Sebastian Barczak – nauczyciel, uczestnik wielu konkursów recytatorskich i laureat programu „Maraton uśmiechu”, pani Ewelina Solecka-Klimczak – pracownik RCRKiT w Działoszynie, pani Bożena Szczerkowska- polonistka i wicedyrektor szkoły. Po wysłuchaniu recytacji komisja postanowiła, że etapu rejonowego, który odbędzie się 1 kwietnia 2017r. w Piotrkowie Trybunalskim, zakwalifikowały się:

w kategorii „recytacja”:

Maria Szymczyk z kl.IC

Maria Kruk z kl.II C

Aleksandra Gawron z kl. I E

Aleksandra Bądaś – uczennica ZS w Działoszynie

w kategorii „poezja śpiewana” :

Inga Kucharska z kl.I D

Członkowie komisji udzielili uczestniczkom cennych wskazówek dotyczących interpretacji utworów i doboru repertuaru. Pani Agnieszka Uchrońska-Kowalska zaproponowała swą merytoryczną pomoc i zaprosiła uczennice na konsultacje aktorskie, podczas których będą mogły „doszlifować” wykonanie utworów. Z pewnością warto skorzystać z tej możliwości!

okr1

okr2

Zmieniony (poniedziałek, 20 marca 2017 09:42)

 
Więcej artykułów…