Łamigłówki matematyczne i duch doświadczeń chemicznych…

18 kwietnia 2018r. odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczno-matematyczne zorganizowane przez nauczycielki: Krystynę Baryczkę, Annę Gajęcką i Monikę Telengę. Wzięli w nich udział uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Trębaczewie.

Przybyli goście najpierw zmierzyli się w turnieju matematycznym przygotowanym przez uczniów klasy II A, rozwiązywali też łamigłówki i zagadki „królowej nauk” dobrze się przy tym bawiąc. Czwartoklasiści świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, a potem z zainteresowaniem wysłuchali mini-wykładu ucznia kl. IA – Pawła Barczyka na temat matematycznego czary-mary, czyli Wstęgi Möbiusa. Wszyscy obejrzeli również krótki filmik nagrany przez naszych uczniów prezentujący Zespół Szkół w Pajęcznie.

Kolejnym punktem programu były zajęcia z chemii, w czasie których czwartoklasiści obejrzeli wiele doświadczeń chemicznych wykonanych przez uczniów klasy II B i III Bj. Przy tej okazji nasi goście mogli się dowiedzieć i zobaczyć, jak otrzymać „węże faraona”, co się dzieje w pieluszce pampers podczas jej użytkowaniu przez dziecko oraz jak wywołać „ducha doświadczeń chemicznych”. Prezentowane doświadczenia miały za zadanie uzmysłowić przybyłym, że chemia jest ściśle związana z różnymi aspektami naszego życia codziennego i że jest ona wszędzie. Cel został osiągnięty, gdyż przygotowane warsztaty bardzo się wszystkim podobały, a my z pewnością powtórzymy je w przyszłości.

warsztaty matchem1

warsztaty matchem2

warsztaty matchem3

warsztaty matchem4

warsztaty matchem5

warsztaty matchem6

Więcej zdjęć wkrótce w galerii.

Zmieniony (niedziela, 22 kwietnia 2018 16:03)

 

Nominowani do Top Friend

W najbliższy piątek 13 kwietnia odbędzie się ogólnoszkole referendum, które wyłoni laureata odznaki Top Friend najważniejszej szkolnej nagrody, którą przyznaje swoim kolegom i koleżankom. Przedstawiamy sylwetki wszystkich nominowanych uczniów.

Dawid Pawełoszek klasa III a

dawidpaweloszekUrodził się ponad osiemnaście lat temu. Gdy był jeszcze tyci tyci, marzył by zostać astronautą i drugim Polakiem w kosmosie. Goniąc za marzeniami wybrał klasę matematyczno – fizyczną. Interesuje się wieloma rzeczami: od obrotów sfer niebieskich, przez kostkę Rubika, nowinki technologiczne aż do muzyki rockowej. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych. Jest ambitny, zawsze dąży do wyznaczonych celów, a powierzone zadania wykonuje z wielkim zapałem. Jest dojrzały i odpowiedzialny. Posiada swój własny, niepowtarzalny styl. Koleżanki i koledzy mówią o nim ciepło i z pełną życzliwością. Na jego pomoc można liczyć zawsze i o każdej porze.Maria Szymczyk klasa II c

mariaszymczykMarysia jest osobą niebanalną, otwartą i życzliwą. Nigdy nie odmawia pomocy i wspiera w różnych sytuacjach. Zawsze można na nią liczyć. Jest sumienna, co przekłada się na jej wiedzę oraz osiągnięcia w nauce. Dzięki swej osobowości wypracowała sobie opinie godnej zaufania. Posiada rozległe muzyczne zainteresowania, podjęła się nauki gry na gitarze elektrycznej, klasycznej i trąbce. Należy do Orkiestry Cementowni Warta, Big Bandu oraz chóru Spirit Songs Band. Uwielbia czytać książki, interesuje się teatrem i literaturą, należała do koła teatralnego „Waliza”. Z powodzeniem bierze udział w konkursach recytatorskich. Należy do Szkolnego Koła Caritas i aktywnie uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych. Jest przewodniczącą Samorządu Szkolnego. W oczach rówieśników Marysia jest najlepiej zorganizowaną osobą i wzorem do naśladowania.

Dawid Syguła klasa II d

dawidsygulaDawid jest sympatyczny, koleżeński i pracowity. Chętnie udziela pomocy innym. Dzieli się
również ciekawostkami z dziedziny historii, która jest jego pasją. Bierze udział w licznych konkursach historycznych, w których zawsze zajmuje miejsca na podium. Dawid osiąga również bardzo wysokie wyniki w nauce. Chętnie podejmuje nowe i trudne wyzwania.


Wiktor Kuliński klasa II a

wiktorkulinskiWiktor to chłopak o wielu zaletach i talentach. Jego pasją jest gra na gitarze. Ale potrafi grać również na fortepianie i trąbce. W przyszłości chce zostać muzykiem, gra w Orkiestrze Cementowni Warta, zespole Jazz Big Band i chórze Spirit Songs Band. Potrafi rozkręcić niejedną imprezę. Jest koleżeński, sympatyczny, dowcipny i pomysłowy. Angażuje się w życie klasy i szkoły. Interesuje się również sportem: zajmuje czołowe miejsca w zawodach pływackich i trenuje w siatkarskim klubie Libero Pajęczno.
Paulina Modlińska klasa III e

paulinamodlinskaPaulina jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Jest bardzo pomocna, ma dar motywowania innych do działania. Potrafi dążyć do swoich celów, jest bardzo ambitna i pracowita. Angażuje się w życie szkolne poprzez udział w różnych apelach i innych wydarzeniach. Jej pasją jest gra na pianinie i keyboardzie. Zawsze można liczyć na jej pomoc i bezinteresowność.Kinga Włodarczyk klasa II b

kingawlodarczykMarzyła o tańcu na Broadwayu, a teraz spełnia się w klasie o profilu biologiczno – chemicznym. Wybitny naukowiec, który biologię dostrzega w całym otaczającym go świecie, a chemią pasjonuje się nie tylko od święta. To ona jest dziewczyną, która pierwsza opowie ci o odkryciach amerykańskich naukowców. Nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się zrozumiałe, kiedy Kinga wyjaśnia innym przyrodnicze zawiłości. Dobre wyniki w ulubionych przedmiotach każdego dnia motywują ją do dalszej pracy. Chętnie bierze udział w różnych konkursach: recytatorskim czy matematycznym. Kinga od pierwszego dnia dała się poznać jako czarująca optymistka, potrafiąca znaleźć odpowiednia wyjście z każdej sytuacji, co udowadnia pełniąc funkcję gospodarza klasy. Jest osobą, której nigdy nie boisz się prosić o pomoc. Swoją uczynność i dobre serce ujawnia działając w Szkolnym Kole Caritas.

Weronika Jabłońska klasa III bj

weronikajablonskaWeronika jest wzorową uczennicą, zawsze dąży do wyznaczonych celów. Lubi biologię, chemię, a także język angielski, do którego nauki nie trzeba jej namawiać, gdyż jej największym marzeniem jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Bierze udział
w różnych konkursach i olimpiadach. W konkursie ortograficznym zajęła I miejsce, a w konkursie z języka angielskiego III miejsce. Jest przyjacielska, chętnie pomaga innym. Od kilku lat działa dla WOŚP i aktywnie pracuje w Szkolnym Kole Caritas.
Natalia Klimczak klasa III bj

nataliaklimczakNatalia jest jedną z najlepszych uczennic w naszej szkole, chętnie przyswaja wiedzę i cały czas podnosi sobie poprzeczkę. Najbardziej interesuje się chemią i językiem niemieckim. Chętnie bierze udział w konkursach i olimpiadach. Brała udział w etapie okręgowym olimpiady z języka niemieckiego i zajęła III miejsce w konkursie chemicznym. Lubi pomagać innym oraz jest wrażliwa na ludzką krzywdę, dlatego też jest zarejestrowana w fundacji DKMS oraz działa w Szkolnym Kole Caritas.

Aleksandra Perczak klasa IV h

aleksandraperczakAleksandra to wspaniała dziewczyna o niezwykle dobrym sercu. Jest życzliwa, sumienna i godna zaufania. Zawsze można liczyć na jej pomoc i bezinteresowność, a powierzone zadania wykonuje z wielkim zapałem. Dąży do wyznaczonego celu, wspiera radą, gdy ktoś jej potrzebuje. Nie boi się wyzwań, jest dojrzała i odpowiedzialna. Udziela się charytatywnie, jest aktywnym wolontariuszem Szkolnego Koła Caritas.

 

Zmieniony (środa, 11 kwietnia 2018 16:21)

 

Dzień Otwarty

.

dzienotwarty1

dzienotwarty2

dzienotwarty3

dzienotwarty4

dzienotwarty5

dzienotwarty6

Więcej zdjęć w galerii. Fotografowała Kinga Pietrzyk.

 

Spektakl profilaktyczny „Nad przepaścią”

W dniu 6 kwietnia 2018 uczniowie klas pierwszych i drugich LO i BS I stopnia obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Nad przepaścią” poruszający problematykę różnych uzależnień i postaw jakie należy przyjąć wobec zagrożeń nimi.

Po spektaklu uczniowie rozmawiali na jego temat z aktorami, mogli wyrazić swoją opinię o przedstawieniu ( a spektakl okazał się bardzo interesujący!) oraz przećwiczyć z aktorami zachowania asertywne w sytuacjach, gdy ktoś narusza nasze granice, namawia do niebezpiecznych zachowań czy po prostu źle traktuje.

spektakl1

spektakl2

spektakl3

 

WIZYTA SKC W DOMU CHLEBA POWSZEDNIEGO ,,BETEL’’W DZIAŁOSZYNIE

W dniu 19 marca 2018 wolontariusze SKC z klas Ia Ic IIc i IVh pod opieką p. Agnieszki Kowalczyk, s.Urszuli Porwit oraz p.Beaty Koniecznej odwiedzili podopiecznych placówki charytatywnej ,,Betel’’w Działoszynie. Wspólny pobyt rozpoczęliśmy od zjedzenia wyśmienitego tortu, .który darował nam ks.Szymon Gołuchowski. Następnie rozpoczęły się wspólne zabawy integracyjne i pogawędki z przemiłymi podopiecznymi. Czas upłynął nam bardzo szybko, ale zanim odjechaliśmy musieliśmy złożyć obietnicę, że za rok ich znowu odwiedzimy. Chłopcy otwarcie wyrazili chęć odwiedzenia naszej szkoły i gotowi byli jechać choćby od razu. Kto wie może niedługo coś wymyślimy…

betel1

 
Więcej artykułów…