Polsko - izraelskie spotkanie młodzieży 05.09.2014r

Spotkanie z młodzieżą z Ein Gedi w Izraelu w naszej szkole

Nowy rok szkolny rozpoczął się od wyjątkowego wydarzenia, po raz pierwszy gościliśmy w szkole młodzież ze szkoły w Ein Gedi w Izraelu, która wraz z opiekunami przybyła do Pajęczna 5 września 2014r. To pierwsze z cyklu spotkań, które nasza szkoła realizuje w ramach projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”. Koordynatorem projektu jest wicedyrektor Bożena Szczerkowska, do przygotowań tego spotkania włączyła się liczna grupa nauczycieli, a przede wszystkim uczniowie, którzy już w poprzednim roku szkolnym nawiązali kontakty e mailowe z rówieśnikami z Ein Gedi. Przygotowując się do spotkania młodzież uczestniczyła w wykładzie na temat kultury żydowskiej, zajęciach o Holocauście, jak również odwiedzili wystawę na temat życia współczesnego i historii Izraela.

Zmieniony (piątek, 19 września 2014 20:49)

Więcej…

 

Kiermasz używanych podręczników

Kiermasz używanych podręczników odbędzie się w naszej szkole w dniach 4 – 9 września 2014 r. w sali nr 16 na parterze.

Zbiórka książek odbywać się będzie w czwartek 4.09.2014 cały dzień oraz w poniedziałek 8.09.2014 na 1 i 2 lekcji.

Sprzedaż książek odbędzie się w poniedziałek 8.09.2014 po 2 lekcji oraz we wtorek 9.09.2014.

Bardzo prosimy aby wszystkie książki przeznaczone do sprzedaży były następująco podpisane: imię, nazwisko, klasa, cena. Należy również dołączyć podpisaną listę wszystkich sprzedawanych podręczników wraz z ich cenami.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy SU

 

 

 

 

Zmieniony (środa, 03 września 2014 17:59)

 

NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!!!!!

W poniedziałek 1 września w polskich szkołach rozpoczął się kolejny nowy rok szkolny.

W naszej szkole część oficjalna uroczystości rozpoczęcia oraz część artystyczna miała miejsce tradycyjnie na sali gimnastycznej. Tam licznie zgromadzili się uczniowie oraz dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym. W uroczystości uczestniczył też Wicestarosta Powiatu Pajęczańskiego pan Jacek Lewera.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Dyrektor szkoły pani Iwona Stefanek. Podczas swego wystąpienia zwracając się do nowo przyjętych uczniów klas pierwszych mówiła:”… Wierzę, że szybko zaaklimatyzujecie się, przezwyciężycie stres i ochoczo przystąpicie do uczniowskich powinności, gdyż szkoła średnia to poważne wyzwanie. Oczekujemy od Was wysokiej kultury osobistej, odpowiedzialności za własny rozwój i bezpieczeństwo. Oczekujemy wytrwałości w nauce oraz szacunku dla wszystkich członków naszej społeczności szkolnej – nauczycieli, pracowników, koleżanek i kolegów. Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie jest szkołą o 65 letniej bogatej tradycji. Jej dobre imię to dla nas najwyższa wartość. Takie dziedzictwo zobowiązuje do odpowiedzialnej postawy nauczycielskiej i uczniowskiej….”

Więcej…

 

INDIE i NEPAL w 100 dni

Wyjątkowe spotkanie z Adamem Hałaczkiewiczem

absolwentem naszej szkoły, studentem psychologii –miłośnikiem poznawania świata!

Niecodzienne spotkanie odbyło się 23 czerwca 2014r. o godz. 10.45 w naszej szkole, uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół w Pajęcznie, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszyscy wysłuchali relacji z trzymiesięcznej wyprawy do Indii i Nepalu.

Więcej…

 

Świetne wyniki matury w naszej szkole!

matuTegoroczną maturę w naszej szkole możemy śmiało nazwać SUKCESEM! Zdawalność w liceum jest wyższa od średniej krajowej i wynosi 81 % . Na 113 tegorocznych absolwentów liceum jedynie 5 osób nie zdało matury, przed nimi powtórka egzaminu za rok. Kilkanaście osób ma poprawkę egzaminu w sierpniu. W technikum zdawalność egzaminu wynosi 90% , podczas gdy średnia zdawalność w technikach w kraju to tylko 54%. Gratulujemy absolwentom zdanej matury!

Również wyniki z poszczególnych przedmiotów budzą wielkie zadowolenie. Najwyższe średnie osiągnęli uczniowie zdający biologię (średni wynik w szkole 65%) i chemię (średni wynik w szkole 63%) na poziomie rozszerzonym – średnie wyniki z tych przedmiotów w skali kraju to 53% i 50%. Również wyniki z języka polskiego (54%) i matematyki (57%) są wyższe od średnich w kraju. Dobrze wypadły także egzaminy z języka angielskiego i niemieckiego – osiągnęliśmy wyniki nieco powyżej średniej .

Cieszymy się razem z absolwentami, bo dzięki dobrym wynikom egzaminu mają otwartą drogę na wiele prestiżowych kierunków studiów, na pewno spora grupa podejmie studia medyczne, co niewątpliwie jest marzeniem większości uczniów klas biologiczno-chemicznych!

Tegoroczna matura potwierdziła dobrą opinię o poziomie nauczania w naszej szkole.

Przed absolwentami kolejne etapy nauki i dorosłe życie…Życzymy Wam szczęścia i spełnienia Waszych marzeń!!!

Zmieniony (czwartek, 03 lipca 2014 12:55)

 
Więcej artykułów…