Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Bardzo ważne!

PODRĘCZNIKI DO NAUKI JĘZYKÓW - ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO dla klas pierwszych zostaną ustalone z nauczycielami po wrześniowej diagnozie. Na razie tych podręczników proszę NIE KUPOWAĆ!!!

Zmieniony (niedziela, 09 lipca 2017 22:14)

 

Rok szkolny 2016/2017 zakończony!

23 czerwca 2017r. uczniowie i nauczyciele uroczyście zakończyli rok szkolny. Pani Dyrektor Sylwia Nowak-Miedzińska powitała przybyłych na uroczystość gości – przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Radę Rodziców i zaprzyjaźnionych instytucji . W swoim przemówieniu Dyrektor Zespołu Szkół podsumowała kończący się rok szkolny, przypomniała najważniejsze wydarzenia tego roku, przywołała sukcesy uczniów: udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży, zwycięstwo w Młodzieżowym Parlamencie Europejskim, liczne konkursy szkolne oraz zawody sportowe.

zakonczenieroku1

Pani Dyrektor pożegnała odchodzącą na emeryturę panią Annę Drab – wieloletniego nauczyciela języka rosyjskiego i angielskiego, dziękując za jej zaangażowanie i serce włożone w pracę z młodzieżą, przekazano pani Annie Nagrodę Starosty Pajęczańskiego za całokształt pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Kolejną osobą kończącą w tym roku współpracę z naszą szkołą jest pani Mariola Młynarska – przewodnicząca Rady Rodziców, która również otrzymała z rąk Dyrektora podziękowania i kwiaty.

Pani Dyrektor kończąc swe wystąpienie życzyła wszystkim udanych wakacji.

Następnie kilka słów do młodzieży skierował prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku pan Czesław Walaszczyk. Podkreślił, że już od 50 lat uczestniczy w szkolnych uroczystościach i cieszy go widok pięknie rozwijającej się szkoły w Pajęcznie!

Również uczniowie reprezentowani przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Justynę Kubicę przekazali swoim nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania za wspólną pracę w mijającym roku szkolnym.

Nadszedł czas na nagrodzenie uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki nauczania lub mają sukcesy w konkursach. W tym roku wyjątkowo wielu uczniów zdobyło świadectwo z wyróżnieniem (średnia pow.4,75) : 41 uczniów LO i 2 uczniów Technikum. Średnią ocen 4,0 – 4,7 uzyskało 64 uczniów LO, 2 uczniów Technikum, 22 uczniów ZSZ) Te wysokie wyniki bardzo cieszą nie tylko uczniów, ale i nauczycieli! Jesteśmy dumni z naszej młodzieży!

W klasie I A (wych.Andrzej Kuchciak) świadectwo z wyróżnieniem otrzymali

Patrycja Sobantka

Marta Klimczak

Damian Mucha

Aleksandra Charciarek

Julia Dłubak

Marta Bojzan

Dominik Kasprzak

Marcin Baryczka

Abigail Żarowska

i Krzysztof Klimczak

zakoczenierku1

W klasie I B ( wych.Marzena Trawczyńska) świadectwo z wyróżnieniem otrzymali:

Bogna Błachowska

Julia Bylica

Patryk Kuder

Angelika Kamyk

Jakub Mastalerz

Katarzyna Nowicka

Zuzanna Ryszczyk

i Kinga Włodarczyk

W klasie I C (wychowawca Anita Skorupska – Bernaś) świadectwo z wyróżnieniem otrzymali

Marta Nowak

Dominika Fleran

i Maria Szymczyk

Zapraszamy uczennice oraz

W klasie I D (wychowawca Bożena Borkiewicz) świadectwo z wyróżnieniem otrzymał:

Dawid Syguła

W klasie I E (wychowawca Adam Klimczak) świadectwo z wyróżnieniem otrzymali:

Klaudia Brożyna

Kinga Łudczak

Edyta Nicpoń

i Paulina Słomian

Zapraszamy uczennice oraz

W klasie II A (wychowawca Anna Gajęcka) świadectwo z wyróżnieniem otrzymał

Jakub Duchowski

W klasie II Bj ( wychowawca Lidia Jędrzejczak) świadectwo z wyróżnieniem otrzymali

Natalia Klimczak

Weronika Jabłońska

i Ewelina Konieczna

zakonczenieroku2

W klasie II Bm (wychowawca Halina Nazarek) świadectwo z wyróżnieniem otrzymali

Wiktoria Jura

Natalia Kmiecik

i Magdalena Bęben

W klasie II C (wychowawca Beata Sikora) świadectwo z wyróżnieniem otrzymuje

Daria Dorosz

i Maria Kruk

W klasie II E (wychowawca Aneta Zawadzka – Rajczyk) świadectwo z wyróżnieniem otrzymali:

Magdalena Mularczyk

Paulina Modlińska

Katarzyna Rabenda

Patrycja Kowalik

Katarzyna Bilska

i Monika Posmyk

W klasie II H (wychowawca Monika Lewandowska) świadectwo z wyróżnieniem otrzymuje

Wiktoria Klimczak

W klasie III H (wychowawca Anna Majchrzak) świadectwo z wyróżnieniem otrzymuje

Kamila Siwiaszczyk

Następnie nadszedł moment wręczenia nagród i dyplomów za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych i w tym przypadku szkoła ma się z czego cieszyć!

Nagrodę za udział w etapie okręgowym Olimpiady Języka Niemieckiego otrzymała Natalia Klimczak z klasy II Bj. Nagrodę wręczyła pani Beata Kliś

Nagrody za udział w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej otrzymali Mateusz Bęben z klasy II D i Patryk Kuder z klasy I B . Nagrody wręczył pan Krzysztof Pach.

Nagrody za pracę w projekcie i udział w 23 sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie otrzymały Aleksandra Zakrzewska i Dominika Wiskulska z klasy I E oraz Aleksandra Gawron i Sonia Jura z klasy I E nagrody. Nagrody wręczyli pani dyrektor Bożena Szczerkowska, pan Andrzej Kuchciak i pan Adam Klimczak.

Nagrodę za zajęcie I miejsca w 11 edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego otrzymała Anna Balcerzak z klasy II Bm. Nagrodę za zajęcie IV miejsca w 11 edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego otrzymała Katarzyna Klimczyk z klasy II D. Nagrody za udział w 11 edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego otrzymali: Marta Klimczak, Patrycja Sobantka, Jarosław Grala, Radosław Bryk, Michał Kluba. Nagrody wręczył pan Adam Klimczak.

Nagrodę za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko” oraz za zajęcie
VI miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym organizowanym przez Politechnikę Łódzką otrzymała Patrycja Sobantka z klasy I A. Nagrody wręczyła pani Beata Haładaj.

Nagrody za udział w etapie diecezjalnym 21 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Civitas Christiana” otrzymali: Dawid Syguła z klasy I D, który zajął w tym konkursie IV miejsce , Szymon Ptak z klasy I D i Olga Różycka z klasy I C. Nagrody wręczyła pani Agnieszka Kowalczyk i siostra Urszulę Porwit.

Nagrody za reprezentowanie szkoły w Międzywojewódzkim Konkursie „Tradycja i Pamięć”,
w Powiatowym Konkursie „Zabytki sakralne i świeckie powiatu pajęczańskiego” oraz
w Szkolnym Konkursie „Żołnierze Wyklęci” otrzymali Oskar Suszyński z klasy II Bj i Dawid Syguła z klasy I D. Nagrody wręczyła pani Ewa Mostowska i pan Adam Klimczak.

Dyplomy za reprezentowanie szkoły w „Konkursie Wiedzy o Niemczech i Reformacji”
na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu otrzymali Dawid Syguła z klasy I D, który zdobył II miejsce i tytuł laureata, Patrycja Sobantka z klasy I A, która zdobyła III miejsce i tytuł laureata oraz Daria Dorosz z klasy II C, która zdobyła tytuł finalisty. Dyplomy wręczyła pani Beata Kliś

Nagrodę za zajęcie V miejsca w etapie centralnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej otrzymała Patrycja Sobantka z klasy I A. Nagrodę wręczył pana Jacek Bednarek.

Nagrodę za zajęcie II miejsca w etapie powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej otrzymał Krzysztof Klimczak z klasy I A. Nagrodę wręczył pana Jacek Bednarek.

Następnie uhonorowano laureatów 6. edycji Szkolnego Konkursu „Lektury to nie bzdury”

1 miejsce zajęła Daria Mielczarek z klasy II C

2 miejsce zajął Maciej Jędrysiak z klasy II Bj

3 miejsce zajął Kacper Siwiec z klasy II E

Nagrody wręczyła pani Anita Skorupska – Bernaś.

Laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego :

1 miejsce zajęła Maria Kruk z klasy II C

2 miejsce zajęły Justyna Kubica z klasy II Bj i Zuzanna Kapuścińska z klasy II C

3 miejsce zajęła Ewa Olejnik z klasy II C

Nagrody wręczyła pani Anita Skorupska – Bernaś.

Laureaci Szkolnego Konkursu „Żołnierze Wyklęci’:

2 miejsce zajęli Dawid Syguła i Szymon Ptak z klasy I D

3 miejsce zajęła Paulina Modlińska z klasy II E

Nagrody wręczyła pani Ewa Mostowska i pan Adam Klimczak.

W 14 Szkolnym Konkursie Matematycznym zwyciężyli :

W kategorii KLASA DRUGA – Jakub Duchowski z klasy II

W kategorii KLASA PIERWSZA – Patrycja Sobantka z klasy I A

Nagrody wręczyła pani Anna Gajęcka.

Laureaci 21 Szkolnego Konkursu Chemicznego :

1 miejsce zajęła Wiktoria Jura z klasy II Bm

2 miejsce zajęła Agata Stanik z klasy II Bm

3 miejsce zajęła Natalia Klimczak z klasy II Bj

Nagrody wręczyły pani Krystyna Baryczka i pani Monika Telenga.

zakonczenieroku4

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I C, II D i I D pod opieką pani Anity Skorupskiej - Bernaś i pani Anny Begier. W letnią atmosferę dekoracją opartą na motywach plaży i błogiego wypoczynku wprowadziła nas klasa I D pod opieką pani Bożeny Borkiewicz. Uczniowie w humorystycznej konwencji podsumowali rok szkolny. Swoje talenty wokalne zaprezentowały: Karolina Szczęsna, Sandra Nita, Julia Rojek i Inga Kucharska.

zakonzenieroku3

Zmieniony (poniedziałek, 03 lipca 2017 10:39)

 

Ania Balcerzak laureatką XI edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego!

Od roku 2012 uczniowie Zespołu Szkół im.H.Sienkiewicza w Pajęcznie z sukcesami realizują się w projekcie Młodzieżowy Parlament Europejski organizowanym przez Centrum Europejskie w Łodzi pod patronatem dra JackaSaryusz- Wolskiego posła do Parlamentu Europejskiego. Na przestrzeni tych kilku lat już po raz piąty uczennica ZS w Pajęcznie została laureatką Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego - cyklicznego projektu edukacyjnego adresowanego do szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Łodzi . W tegorocznej edycji MPE udział wzięło ponad 90 uczniów z 16 szkół z województwa łódzkiego ( z Łodzi, Zgierza, Kutna i Pajęczna) , w tym siedmioro uczniów z LO w Pajęcznie:

1. Anna Balcerzak kl.II bj

2. Radosław Bryk kl.II Bj

3. Jarosław Grala kl.II D

4. Marta Klimczak kl. I A

5. Patrycja Sobantka kl.I A

6. Michał Kluba kl.II Bj

7. Katarzyna Klimczyk kl.II D

Grupa uczniów pracowała pod opieką nauczyciela historii i wos pana Adama Klimczaka, przy wsparciu polonisty pana Andrzeja Kuchciaka.Przez ponad 4 miesiące (od marca do czerwca 2017) młodzież cyklicznie spotykała się w Łodzi w biurze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego. Pracowali wspólnie we frakcjach, poznając zasady negocjacji i wypracowując stanowiska grup politycznych oraz indywidualne pisząc projekty rezolucji na temat „Europejskiej polityki migracyjnej”. Uczniowie ZS w Pajęcznie pracowali w dwóch frakcjach: Europejska Partia Ludowa i Europejscy Konserwatyści Reformatorzy, każdy uczestnik finałowych rozgrywek brał udział w debacie i wygłosił 2-minutowe przemówienie na temat polityki migracyjnej Unii Europejskiej. Przemówienia naszych uczennic Ani Balcerzak i Kasi Klimczyk zostały bardzo wysoko ocenione. Kasia Klimczyk zajęła IV miejsce, to również powód do zadowolenia, choć pewnie i odrobiny żalu, bo była tak blisko podium… A jest o co walczyć! Laureaci MPE zostali zaproszeni przez dra J. Saryusz-Wolskiego do udziału w studyjnym wyjeździe do Brukseli.

Uczestnicy projektu oceniani byli mi.in za: frekwencję; aktywność; test wiedzy o UE; opracowane stanowiska rezolucji frakcji; indywidualna rozprawkę ; film pt. „Co dała mi Unia Europejska”; udział w sesji plenarnej XI edycji MPE . Finałowe zmagania młodych parlamentarzystów oceniało jury w składzie: Europoseł Jacek Saryusz-Wolski , Dyrektor Janusz Moos (Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego), Konrad Dziurdzia - Koordynator Centrum Dokumentacji Europejskiej w Łodzi .

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był bardzo wysoki, zatem sukces uczennic z pajęczańskiego liceum jest powodem do dumy i dowodem na to, że szkoła z małego miasteczka może śmiało konkurować z wielkomiejskimi szkołami!

A tak swój udział w projekcie podsumowuje laureatka Ania Balcerzak:

„MPE to bardzo wymagający projekt. Zaskakujące jest, ze zaczyna go około 120 osób, a kończy zaledwie połowa. Biorąc w nim udział po raz drugi byłam bardzo zmotywowana by nie dawać za wygraną. I udało mi się to, choć nie mogę nadal w to uwierzyć. Dzięki temu przedsięwzięciu zrozumiałam, że można pogodzić to, co kochamy i osiągnąć sukces!”

mpe17a

mpe17b

mpe17c

Zmieniony (wtorek, 20 czerwca 2017 10:04)

 

II MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY

Jak wiadomo " Matematyka jest królową nauk ". W naszej szkole ma swych wiernych poddanych, którzy dzielnie reprezentują ją poza murami Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie. 6 czerwca stawili się zatem w Kleszczowie, by stoczyć walkę o zwycięski tytuł podczas II Turnieju Matematycznego. Licealiści wrócili z tarczą zdobywając miejsca:

Poziom pierwszy: II miejsce - Marta Klimczak - kl. I A

III miejsce - Patrycja Sobantka - kl. I A

Poziom trzeci: III miejsce - Jakub Duchowski - kl. II A

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tak wspaniałej wiedzy i życzymy dalszych - matematycznych podbojów:)

 

Ola Zakrzewska i Dominika Wiskulska z klasy IE posłankami XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Ola Zakrzewska i Dominika Wiskulska uczestniczyły w obradach XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tradycyjnie w Dzień Dziecka w ławach sejmowych zasiadają młodzi posłowie i posłanki. Zarówno w „dorosłym”, jak i „dziecięcym” sejmie nie jest łatwo zostać posłem i zasiąść w ławach poselskich. Dziewczynom się udało, bo wykazały się pracowitością i pomysłowością. Brały udział w trudnym projekcie: zajęły się promowaniem postaci księdza Wincentego Kowalczyka zaproponowanego przez nie na nowego patrona ulicy, która do dziś nosi nazwę 25-lecia PRL. Złożyły wniosek w UMiG w Działoszynie, uzyskały wsparcie pani wiceburmistrz Marioli Paśnik, przeprowadziły ankietę wśród mieszkańców Działoszyna i promowały postać nowego patrona. Ich projekt został bardzo wysoko oceniony przez organizatorów tegorocznej sesji SdiM, w nagrodę pojechały na dwudniową wycieczkę do stolicy, której punktem kulminacyjnym był udział w obradach Sejmu.

A tak o swojej wyprawie do Sejmu piszą Ola i Dominika :

Wyjazd na XXIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży był dla nas niesamowitą nagrodą za ciężką pracę, którą wykonałyśmy, aby się tam dostać. Jest to wspaniała przygoda, Kancelaria Sejmu przygotowała dla uczestników wiele ciekawych rzeczy np. wycieczkę po praskich miejscach pamięci w Warszawie oraz kilka prezentów. Dzięki temu wyjazdowi dowiedziałyśmy się m.in. jak przebiegają obrady sejmu, a także miałyśmy okazję głosować jak prawdziwi posłowie. Wcielając się w rolę posłanek miałyśmy zaszczyt poznać Wiceminister Edukacji Narodowej Panią Marzenę Machałek i Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka. Siedząc w ławach poselskich można poczuć się ważną osobą, której głos biorą pod uwagę dorośli. Poznałyśmy naprawdę fajnych ludzi i przeżyłyśmy niesamowitą przygodę. Bardzo zachęcamy uczniów naszej szkoły do brania udziału następnych edycjach.

Uczennice przygotowywały się do projektu pod kierunkiem nauczycieli : p.Adama Klimczaka, p. Bożeny Szczerkowskiej, p.Andrzeja Kuchciaka.

sdim3

sdim2

 

sdim4

sdim1

Zmieniony (środa, 07 czerwca 2017 10:02)

 
Więcej artykułów…