Spotkanie z przedstawicielką AJD w Częstochowie

Uczniowie klas II C i III C w dniu 31 października 2017r. uczestniczyli w spotkaniu ze studentką Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Pani Klaudia Marlicka jest przewodniczącą Samorządu Studenckiego AJD oraz studiuje na trzech kierunkach, wśród nich jest bezpieczeństwo narodowe i filologia obca. Uczestnicy spotkania dowiedzieli, że studiowanie na AJD to praca, ale i przyjemność a żaden student nie jest anonimowy. Studentów i kadrę naukową łączy współpraca i szacunek. Można stwierdzić, że studenci i wykładowcy po prostu wzajemnie się lubią. Uczelnia zachęca do studiowania na dwóch lub więcej kierunkach równocześnie. Studenci mają możliwość elastycznego ułożenia sobie planu zajęć, tak aby pogodzić studia na dwóch kierunkach. Pani Klaudia zachęcała do podejmowania studiów na dwóch lub więcej kierunkach, gdyż daje to o wiele lepszy start na rynku pracy. Poinformowała także o możliwościach uzyskania stypendium naukowego, artystycznego lub sportowego.

W dalszej części spotkania pani Klaudia wygłosiła wykład z prezentacją multimedialną na temat protokołu dyplomatycznego, zasad obowiązujących podczas oficjalnych spotkań, przyjęć, kolacji. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali o znaczeniu kolejności zajmowania miejsc w samochodzie podczas wizyt oficjalnych, sposobie ułożenia sztućców, zasadach wywieszania flag. Te informacje były bardzo ciekawe i całkowicie nowe dla młodzieży.

W opinii młodzieży spotkanie było wartościowe i dało pogląd na to, jak się studiuje na AJD w Częstochowie.

spotkanieajd1

spotkanieajd2

Zmieniony (wtorek, 07 listopada 2017 11:24)

 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 19 października 2017r. stu uczniów klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i sześćdziesięciu uczniów szkoły branżowej I stopnia złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji, wychowawców i starszych kolegów uroczyście ślubowali strzec honoru i dobrego imienia szkoły, pielęgnować tradycje narodowe, wyrabiać w sobie silną wolę, koleżeństwo, odwagę i prawdomówność.

Po oficjalnej ceremonii rozpoczęły się „otrzęsiny”, pełne humoru i fantazji zabawy przygotowane przez ubiegłorocznych zwycięzców, czyli klasę II C pod kierunkiem pani Anity Skorupskiej-Bernaś. Wszystkie klasy pierwsze wystawiły swoich reprezentantów, którzy dzielnie walczyli w najdziwniejszych konkurencjach, m.in. wyławiali zębami cukierki zatopione w śmietanie, przesuwali bez użycia rąk piłeczkę pingpongową ukrytą w mące. Nie było łatwo! W konkurencjach „otrzęsin” wszyscy dzielnie walczyli, ale do końca dotrwali przedstawiciele klasy I C . Uczniowie tej klasy wraz z wychowawczynią panią Grażyną Szczeszek nie kryli radości i dumy ze zwycięstwa!

Gratulujemy pierwszoklasistom, którzy od tej pory są pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.  Życzymy Wam,aby czas nauki w naszej szkole był radosny i owocny, pełen inspiracji do rozwoju i nawiązywania wspaniałych przyjaźni na cale życie.

slubowanie1

slubowanie2

slubowanie3

slubowanie4

slubowanie5

slubowanie6

slubowanie7

Zmieniony (wtorek, 24 października 2017 10:27)

 

PRZEDWOJENNA CUKIERNIA KAROLA HAGENHUBERA W ZESPOLE SZKÓŁ

,,A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Że myśmy to wszystko wytrzymali ..,te kremówki po maturze.”

W dniu 16 października b.r., kolejnej rocznicy wyboru Polaka, Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową , dolny korytarz naszej szkoły zamienił się w dawną kawiarenkę z czasów młodości Ojca Świętego.W tym roku szkolnym , w ten niecodzienny sposób, zespół katechetyczny z p. pedagog postanowił świętować XVII Dzień Papieski.

Rozstawione i pięknie nakryte stoliki, przyozdobione elegancką zastawą oraz nastrojowe świece wprowadziły niepowtarzalny klimat sprzed lat.

Wadowicka cukiernia powstała w pierwszej poł. XIX w. i znajdowała się na dzisiejszym Placu Jana Pawła II nr. 15. Od 1936 r. należała do wiedeńskiego cukiernika Karola Hagenhubera i z czasem zyskała wytworną klientelę. Właściciel przywiózł ze sobą recepturę produkcji kremówek zaczerpniętą od najlepszych mistrzów cukierniczych z Wiednia.

Nasza kawiarenka, oprócz wyśmienitych ciast i tradycyjnych kremówek, oferowała przeróżne smaki herbat i gatunki kaw. Wszyscy mogli rozsmakować się w konfiturach, syropach i miodach domowego wyrobu.

Może warto wrócić do dawnej mody wadowickiego gimnazjum, gdzie po szczęśliwie zdanej maturze młodzież chodziła uczcić to wydarzenie do pobliskiej cukierni. Wśród maturzystów papieskiego rocznika padł zakład ,kto zje najwięcej kremówek. Zaciętą rywalizację zapamiętał młody Karol, a jej echa wróciły we wspomnieniach Ojca Świętego na wadowickim rynku 16 czerwca 1999 r.

I ten słynny uśmiech na twarzy Papieża!

Mamy nadzieję, że choć na chwilę i nam się udało rozchmurzyć jesienne dni.

kawiarenka1

kawiarenka2

kawiarenka3

kawiarenka4

kawiarenka5

kawiarenka6

kawiarenka7

kawiarenka8

kawiarenka9

kawiarenka10

Zmieniony (niedziela, 22 października 2017 19:28)

 

Dzień Edukacji Narodowej

Komu nieba były wrogiem

zrobiły go pedagogiem.

Ja się jednak z tym nie zgadzam,

swoje zdanie wypowiadam

Chlubą jest i wyróżnieniem, być - nauczycielem !

Dzień Nauczyciela to ważne i radosne wydarzenie w naszej szkole. Nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły i zaproszeni goście, czyli przedstawiciele władz powiatowych, emerytowani nauczyciele i przedstawiciele rodziców zgromadzili się w dniu 12 października 2017r., aby wspólnie uczcić Święto Edukacji Narodowej i podziękować tym, którzy na co dzień dbają o jakość pracy naszej szkoły i współtworzą jej atmosferę.

Pani dyrektor Sylwia Nowak-Miedzińska podkreśliła w swoim przemówieniu wartość wykształcenia w życiu człowieka oraz podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za ich zaangażowanie w codzienną pracę. Następnie pani Maria Straus - Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Pajęcznie odczytała życzenia starosty pana Jana Rysia dla nauczycieli i pracowników szkoły. Kolejną osobą, która skierowała ciepłe słowa do całego grona pedagogicznego był prezes UTW pan Czesław Walaszczyk.

Serdeczne życzenia wraz z koszem słodkości przekazała nauczycielom Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aleksandra Kowalik.

Święto Edukacji to najlepsza chwila na wyróżnienie i nagrodzenie nauczycieli najbardziej zaangażowanych w pracę i mających szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Nagrodami dyrektora szkoły uhonorowani zostali: wicedyrektor Bożena Szczerkowska, wicedyrektor Anna Strzelczak, kierownik praktycznej nauki zawodu Aneta Zawadzka-Rajczyk, pedagog szkolny Beata Konieczna, pani Agnieszka Kowalczyk, pan Adam Klimczak, pani Ewa Mostowska, pani Katarzyna Cichowlas, pan Krystian Sobierajski, pani Bożena Borkiewicz, pani Lidia Jędrzejczak, pani Ewelina Wnuk, pani Alina Szymczyk, pani Renata Pawełoszek.

Dzień Nauczyciela umiliły występy uczniów klasy I A, którzy pod opieką wychowawcy pani Katarzyny Cichowlas, przygotowali humorystyczny program artystyczny ukazujący różne typy nauczycieli widziane oczyma uczniów.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy uśmiechu na co dzień!/span>

den1

den2

den3

den4

den5

Zmieniony (niedziela, 22 października 2017 13:46)

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Wiktoria Klimczak, uczennica klasy III H, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, znalazła się w elitarnym gronie uczniów z całej Polski, którzy zostali zaproszeni do Kancelarii Premiera w Warszawie i 16 października 2017r. otrzymali stypendium z rąk pani premier Beaty Szydło oraz Ministra Edukacji Narodowej pani Anny Zalewskiej.

wiktoria1

Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy Wiktorii!

Wiktoria uzyskała najwyższą średnią ocen w technikum 5, 23 w roku szk.2016/2017. Jest osobą stawiającą sobie ambitne cele – w przyszłości zamierza studiować bankowość, a ekonomia jest jej pasją. Poza przedmiotami zawodowymi Wiktoria interesuje się językami obcymi, uczestniczyła w tegorocznej polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Angażuje się w wolontariat szkolny. Jest pogodną, spokojną i koleżeńską osobą.

Zmieniony (piątek, 20 października 2017 07:21)

 
Więcej artykułów…