Nominacje do nagrody TOP - FRIEND

Od 1993 roku w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza młodzież przyznaje swoim kolegom i koleżankom szczególnego rodzaju nagrodę TOP – FRIEND. Odznaka, której nazwę można tłumaczyć „najlepszy przyjaciel” jest najwyższą formą nagrody w naszej szkole.Poniżej przedstawiamy sylwetki nominowanych do nagrody TOP – FRIEND w roku szkolnym 2014/2015.

 

Marta Dymska - klasa II a

m.dymskaMarta jest uczennicą klasy drugiej o profilu matematyczno – geograficznym. Jest osobą solidną, niezawodną i chętnie pomagającą innym. Od niedawna przewodnicząca Samorządu Szkolnego. Zawsze pogodna i uśmiechnięta.
Jej ulubione przedmioty to język niemiecki i geografia. Od lat bierze udział w licznych konkursach między innymi z języka niemieckiego, ekologii czy matematyki. Z roku na rok osiąga coraz wyższe wyniki, zdobyła tytuł mistrza ortografii. Zawsze dąży do celu. Interesuje się fotografią i często można ją zobaczyć z aparatem w dłoni. Ale jej największą pasją jest muzyka, uwielbia śpiewać i tańczyć. Od trzech lat jest wokalistką zespołu „Do re mi”. Nominowana to typowa optymistka dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Najważniejsi są dla niej przyjaciele, dla których jest w stanie zrobić wszystko.

.

.

.

Monika Słupińska - klasa II b

m.slupinskaMonika jest uczennicą klasy drugiej o profilu biologiczno – chemiczno – matematycznym. Pełni funkcję gospodarza klasy, jest również członkiem Samorządu Szkolnego. Jest osobą, na której pomoc można liczyć zawsze. W stresujących sytuacjach zachowuje zimną krew. Zawsze sprawnie udziela pierwszej pomocy. Stawia sobie coraz wyższe wymagania. Przejawia talent muzyczny i cały czas doskonali swoje umiejętności gry na gitarze oraz wokalne. Jest członkiem koła teatralnego „Waliza” oraz laureatką szkolnego konkursu teatralnego. Interesuje się również fotografią. Regularnie uczestniczy w zawodach strzeleckich. Koordynowała organizację wielu akademii szkolnych.

 

Zmieniony (wtorek, 24 marca 2015 09:26)

 

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Dnia 14.03.2015r. (sobota) odbyła się pielgrzymka maturzystów Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie na Jasną Górę. Uczniom z trzeciej klasy liceum i czwartej technikum towarzyszyli opiekunowie: p. Agnieszka Kowalczyk, s. Urszula Porwit, p. Lidia Jędrzejczak, p. Ewa Mostowska i ks. Paweł Górecki.
Autokar i bus wyjechały z uczniami ok. godz. 16 spod szkoły. Na miejscu uczniowie byli o godz. 17:00. Zawiązanie wspólnoty zostało zaplanowane na godzinę 18.00, więc uczniowie mieli trochę wolnego czasu, aby załatwić swoje prywatne sprawy m.in. skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej. Msza św. rozpoczęła się o godz. 18:30, a przewodniczył jej Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski, który wygłosił również dla maturzystów specjalną homilię. Po mszy św. nastąpiła chwila odpoczynku, przy wspólnym śpiewie, w oczekiwaniu na przybycie symboli Światowych Dni Młodzieży. Moment przybycia symboli pełen był radości i wzruszeń. O godz. 21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski, który był zakończeniem tego pełnego wrażeń dnia.
Po powrocie do autokaru i busa uczniowie byli zmęczeni, ale jednocześnie pełni wiary i nadziei, po którą przyjechali w to miejsce. Wszyscy, którzy tam pojechali powierzyli siebie, a przede wszystkim czas egzaminów maturalnych, opiece Matce Bożej Częstochowskiej.

maturzystka Ania Sierszeń IIIg

pm1

Zmieniony (poniedziałek, 23 marca 2015 21:16)

Więcej…

 

ŚDM w Zespole Szkół w Pajęcznie

Na 495 dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie nasza Szkoła przeżywała własne ŚDM 2016. A to wszystko za sprawą ogólnopolskiego przygotowania do tego podniosłego wydarzenia. To przygotowanie polega nie tylko na logistycznym działaniu ale przede wszystkim na duchowym odkryciu znaczenia ŚDM zapoczątkowanych przez Jana Pawła II w 1985 r.
Naszej społeczności szkolonej do której dołączyły się trzecie klasy pajęczańskiego Gimnazjum dane było trwać przy Symbolach Dni Młodzieży: Krzyżu ofiarowanym przez papieża Polaka w 1984 r. ludziom młodym oraz ikonie Matki Bożej Salus populi romani, która współtowarzyszy ich spotkaniom od roku 2003. Trwanie to jest zarazem dziełem ewangelizacyjnym, mającym na celu pobudzenie młodzieży do odważnego kroczenia za Jezusem – naszym Zbawicielem – mimo wszelkich przeciwności i oporu jaki stawia współczesny świat w wyborze życiowych decyzji. Dzięki uprzejmości ks. Adama Polaka dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieżowego naszej archidiecezji - naszego katechety z przed trzech lat - i grupy Wolontariuszy ŚDM mogliśmy dowiedzieć się na czym polega miłość Boga do człowieka a także przekonać się przez usłyszane świadectwo jednego z nich, że to działa naprawdę. Mamy nadzieję, że to spotkanie włączyło nas w ogromną rzeszę młodzieży z całego świata chcących dotknąć miłosierdzia prawdziwej MIŁOŚCI.

Do zobaczenia w Krakowie.

Zmieniony (poniedziałek, 23 marca 2015 21:03)

Więcej…

 

Spotkanie z wykładowcami z Politechniki Częstochowskiej

16.03.2015r w naszej szkole z inicjatywy p. Ewy Bylica odbyło się spotkanie młodzieży klas IH,IIIH,IVH technikum ekonomicznego z wykładowcami Politechniki Częstochowskiej z Wydziału Zarządzania i Rachunkowości. Tematem spotkania był:
1) Rynek pracy-uwarunkowania demograficzne
2) Małe i średnie przedsiębiorstwa-system podatkowy

Wybór tematów nie był przypadkowy ponieważ praca to nie tylko źródło zarobkowania lecz także powołanie czy szansa samorealizacji. Prawo do pracy przysługuje każdemu człowiekowi. Jednak nie każdy ma możliwość jej podjęcia. A kiedy już pracujemy, prowadzimy własną firmę czy nabywamy towary lub usługi płacimy różnego rodzaju podatki. O ich nieuchronności mówił już w XVIII wieku Benjamin Franklin, twierdząc bardzo celnie, Ze na tym świecie pewne są tylko dwie rzeczy; śmierć i podatki. Prowadzący spotkanie w bardzo ciekawy sposób przybliżyli młodzieży trudną tematykę podając konkretne przykłady, przeplatając wykład ciekawostkami ze świata ekonomii i finansów. Tematyka spotkania znalazła uznanie wśród młodzieży czego wyrazem były pytania skierowane do prowadzących spotkanie.

spdcz1

Zmieniony (poniedziałek, 23 marca 2015 21:03)

Więcej…

 

Łódzki Konkurs Wiedzy o Podatkach

Łódzki Konkurs Wiedzy o Podatkach już za nami. W tym roku trzech uczniów naszej szkoły z klasy IH technikum ekonomicznego: Kamila Siwiaszczyk, Cezary Ranoszek i Sebastian Wróż pod opieką p. Ewy Bylica podjęli trud napisania pracy na jeden z wybranych tematów. Prace okazały się na tyle ciekawe, że cała trójka zakwalifikowała się do drugiego etapu, który odbył się w Łodzi. Wśród 96 uczniów, którzy pisali test byli także nasi uczniowie. Cezary Ranoszek dostał się do następnego etapu i przystąpił do części ustnej. Tematyka konkursu była trudna bo dotyczyła podatku od towarów i usług oraz ustawy o doradcach podatkowych więc tym bardziej gratulujemy całej trójce z klasy IH technikum ekonomicznego,która dopiero zaczyna "przygodę " z ekonomią.

podatki1

Zmieniony (poniedziałek, 23 marca 2015 21:03)

Więcej…

 
Więcej artykułów…