Walentynkowy zawrót głowy

(...)
I wierzę... że gdy dwie się napotkają dłonie...
Dwa serca, w których jeden ogień płonie...
W których, jednym się ogniem, ideały palą.
Serca... się kochać będą, choć dłonie oddalą...

J.I.Kraszewski

Miłość… tak wiele już o niej powiedziano… a jednak wciąż jest niezwykła, niezbadana. O miłości pisano wiersze, śpiewano piosenki, wydawałoby się, że powiedziano już o niej wszystko, a wciąż potrafi zaskakiwać. O miłości marzy każdy, szczególnie o tej prawdziwej, jedynej. To właśnie miłość oraz różne jej odcienie mogliśmy obserwować podczas montażu słowno - muzycznego przygotowanego pod opieką pań: Anity Skorupskiej – Bernaś, Moniki Lewandowskiej, Anny Begier oraz Aliny Szymczak. Słuchając poezji, którą nastrojowo prezentowały uczennice (Daria Zagrodnik Ic, Aleksandra Wawrzyniak Ic, Karolina Szczęsna Ic, Marysia Szymczyk Ic, Olga Leszczyk Ic, Natalia Wojtasik Ic, oraz uczniowie Dawid Sygula (Id) i Kacper Dąbrowny(Id)), raz po raz przenosiliśmy się w krainę magii, w której miłość była na wyciągnięcie ręki, przeżywaliśmy zachwyt związany z pierwszą miłością lub cierpieliśmy z powodu miłości nieodwzajemnionej. Uzupełnieniem tej niezwykłej poetyckiej palety miłosnych odcieni były piosenki wykonanie przez uczennice Elizę Młynarską, Monikę Mendak oraz Ingę Kucharską (Id).

 

Samorząd Uczniowski wspierał tą poetycką „ucztę dla ducha” poprzez zorganizowanie kącika z walentynkowymi ciasteczkami, różami oraz „serduszkowymi” kartkami, którymi można było obdarować. W rolach pomocników amorów wystąpiły uczennice: Sandra Nita IId, Julia Rojek IId, Katarzyna Klimczyk IId, Nikola Garbacz IIc, Natalia Krakowska Ib, Anna Balcerzak IIBm.

 

 

zdjęcia wkrótce

 

II RUNDA PUCHARU STAROSTY W PŁYWANIU 2017

DNIA 9 LUTEGO 2017 ROKU UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY JAK COROCZNIE BIORĄ UDZIAŁ W ZAWODACH PŁYWACKICH O PUCHAR STAROSTY PAJĘCZAŃSKIEGO. ZAWODY TE CIESZĄ SIĘ SPORYM ZAINTERESOWANIEM WŚRÓD UCZNIÓW ZARÓWNO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW ORAZ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. REPREZENTANCI NASZEJ SZKOŁY TO:

DZIEWCZĘTA: GĘBICKA KATARZYNA, DŁUBAK JULIA, CZARNECKA WERONIKA, ROJEK JULIA, SIMIŃSKA PATRYCJA, BALIŃSKA JULIA, JASIONEK PAULINA, KULIŃSKA MARTA, WIECZOREK NINA, SOBERA MARTA, GRELIŃSKA PATRYCJA, CZERWIEC NATALIA, BŁACHOWSKA BOGNA, WŁODARCZYK KINGA..

CHŁOPCY: SŁOWIK KONRAD, BARYCZKA MARCIN, KULIŃSKI WIKTOR, GARBIEC MATEUSZ, MASTALERZ JAKUB, JĘDRYSIAK MACIEJ, BRYK RADOSŁAW, KLUBA MICHAŁ, MSZYCA IGOR, FRANCZAK DAWID.

ZWYCIĘZCOM ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W ZAWODACH I ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ RUNDĘ.

Zmieniony (wtorek, 14 lutego 2017 18:40)

 

WYCIECZKA NA NARTY I SNOWBOARD 2017

WYCIECZKA NA NARTY I SNOWBOARD

8  lutego odbyła się kolejna - coroczna wycieczka sportowa naszych uczniów na  Górę Kamieńsk w celu doskonalenia umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Tak jak w poprzednich latach tak i w tym roku chętnych do szusowania na śniegu nie brakowało.

Kilku uczniów w tym sezonie dopiero rozpoczynało swą przygodę z narciarstwem. Początkowo pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa, a później nauczycieli wychowania fizycznego – Piotra Trawczyńskiego i Krystiana Sobierajskiego nauczyli się prawidłowo zjeżdżać na nartach. Pozostali doskonalili swoje umiejętności wspaniale się przy tym bawiąc w grupie swoich rówieśników.

Uczestnicy już pytają kiedy następna wycieczka? …… w przyszłym roku odpowiadają organizatorzy!

A może gdzieś dalej?  Może wyżej ! A może na dłużej?

Zobaczymy!

 

 

Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej

W dniu 7 lutego 2017r. w bibliotece szkolnej gościliśmy Panią Jolantę Szwalbe – entuzjastkę życia, której życiowe motto brzmi :"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu". Pani Jolanta kieruje się również słowami Helen Keller, która powiedziała :„Życie jest przygodą dla odważnych – albo niczym”.

Pani Szwalbe w trudnym okresie pracy zawodowej, zainspirowana życiem i działalnością Benjamina Franklina zaczęła pisać książki motywacyjne, reportaże, dzienniki, biografie i wydawać je w swoim prywatnym wydawnictwie im. B. Franklina. Autorka wzoruje się na ludziach, którzy do czegoś doszli pokonując swoje słabości , nie zniechęcając się przy pierwszej przeszkodzie oraz tych, którzy działają na rzecz potrzebujących. Jest niepoprawną optymistką, jak o sobie mówi. Uważa, że bez względu na wiek należy marzyć i realizować swoje marzenia, bo nic nie tworzy przyszłości tak, jak marzenia i dlatego warto je wydobyć z siebie. Należy też słuchać swojej intuicji i swojego serca, gdyż człowiek jest kopalnią złota, z której możesz wydobyć wszystko, co jest potrzebne do wspaniałego i radosnego życia. Autorka zaprezentowała swoje książki, które są zbiorami cytatów: "Myśl i działaj dla przyszłości", "Sekrety istnienia", "Złap wiatr w żagle" i "Wyrusz w drogę", „ Szczyty i przepaście”.

Po wykładzie, który został nagrodzony brawami, można było kupić wybrane książki wraz z dedykacją. Książki są również dostępne w bibliotece. Z pewnością spotkanie pani Jolanty Szwalbe z młodymi ludźmi było dobrą lekcją a także swego rodzaju ,,wektorem siły” wskazującym młodzieży odpowiedni – właściwy kierunek działania w jakże trudnej a bliskiej przyszłości kiedy to przyjdzie im samym podejmować decyzje – co dalej.

Pani Szwalbe w swój wykład angażowała uczniów , a najbardziej aktywni zostali nagrodzeni jej publikacjami.

Alina Szymczak

pisarka1

pisarka2

pisarka3

pisarka4


Zmieniony (czwartek, 09 lutego 2017 12:28)

 

Studniówka 2017

studniowka2017a

studniowka2017b

studniowka2017c

studniowka2017d

studniowka2017e

studniowka2017f

 
Więcej artykułów…