Międzynarodowe Targi Fast Textile

W dniu 26 listopada uczniowie z klas : I E , I H, II K, Zespołu Szkół w Pajęcznie uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Fast Textile w nowoczesnej Hali Expo w Ptak Fashion City – sercu przemysłu modowego w Polsce. Hala ta jest międzynarodowym ośrodkiem wystawienniczo-handlowym o powierzchni 30 000 m2. Podczas targów uczestnicy mieli możliwość nieodpłatnego udziału w licznych wykładach i prelekcjach poświęconych technologiom oraz specjalistycznym strategiom wykorzystywanym w przemyśle tekstylnym.

targi1

targi2

targi3

targi4

Zmieniony (piątek, 27 listopada 2015 14:39)

 

II Pajęczański Bieg Niepodległości

W II Pajęczańskim Biegu Niepodległości wzięli udział następujący uczniowie naszej szkoły: Iga Borczyk III c, Agata Hałaczkiewicz II b, Mateusz Kotyla IV h, Michał Krakowski I b, Agnieszka Sikora III c, Dominika Tkaczyńska II b, oraz opiekun Renata Pawełoszek. Najlepszy wynik na dystansie 5,5 km uzyskała Agata Hałaczkiewicz, która zajęła II miejsce wśród kobiet. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wystartuje jeszcze większa grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Pajęcznie.

bieg1a

bieg1b

bieg1

bieg2

bieg3

bieg2a

bieg4

bieg5

bieg6

Zdjęcia dzięki uprzejmości twojepajeczno.pl

Zmieniony (wtorek, 17 listopada 2015 11:38)

 

Wycieczka klas II B i II H do Teatru im.A.Mickiewicza w Częstochowie

MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ – uczniowie poznają klasykę polskiej literatury.

W dniu 30.10 odbyła się wycieczka do Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie na przedstawienie pt. ,,Moralność Pani Dulskiej". Klasy IIb i IIh pod opieką swej polonistki pani Bożeny Szczerkowskiej oraz pań A.Skorupskiej – Bernaś oraz M. Lewandowskiej, miały możliwość podziwiać idealną grę aktorską i oderwać się na chwilę od zajęć lekcyjnych. Problematyka poruszana w spektaklu może być przydatna uczniom nawet podczas matury, jak zauważyła Monika z kl.II B.

Sztuka Gabrieli Zapolskiej znana wszystkim jako klasyczne dzieło literatury XIX wieku została uwspółcześniona i od nowa zinterpretowana. Spektakl wyreżyserowany przez Ewelinę Pietrowiak bierze udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” realizowanym dla uczczenia przypadającego w 2015 roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

Tak o sztuce i jej interpretacji mówi reżyser spektaklu:Upiorność tej sztuki polega na tym, że od czasu jej napisania, nie zmieniło się prawie nic. Rodzaj odgrywania siebie przed światem i lęk przed tym, żeby ciemne rzeczy z naszego życia się nie wydały są odwieczne. Uważne czytanie „Dulskiej” otwiera drzwi do przyznania się przed samym sobą, że nikt z nas nie jest idealny i dom żadnego z nas nie jest wzorem. Sposób, w jaki te wszystkie ciemności sobie potem tłumaczymy jest właśnie dulszczyzną w postaci czystej. Ewelina Pietrowiak, reżyser spektaklu

A tak o swoim odbiorze sztuki mówią uczestnicy wycieczki z klasy IIB:
Dramat pt."Moralność pani Dulskiej", który obejrzałam w częstochowskim teatrze, był zagrany na bardzo wysokim poziomie aktorskim. Kostiumy i rekwizyty nawiązywały do aktualnej mody. Podczas przedstawienia nie zabrakło humorystycznych akcentów, które przeplatały się z poważnymi problemami życia codziennego. Jedynym negatywnym punktem dramatu była jego druga część, która w porównaniu z pierwszą była mniej dynamiczna. Mimo to spektakl oceniam pozytywnie i liczę na to, że jeszcze niejeden raz będę mieć okazję, aby wybrać się do teatru." Julia z kl.IIB

Jako uczestniczka wycieczki do teatru, miałam przyjemność oglądania spektaklu „Moralność pani Dulskiej” wystawionego na deskach Teatru im. A.Mickiewicza w Częstochowie. Sztuka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Siedząc w szóstym rzędzie i oglądając życie Dulskich z boku, mogłam poczuć ich emocje. Niesamowite uczucie. Na nowo zakochałam się w teatrze. Przez tą wycieczkę nie mam ochoty jeździć do kina i oglądać kolejnego filmu na ekranie. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Może po prostu dostrzegłam na scenie prawdziwe uczucia i miałam okazje przebywać z aktorami w jednym pomieszczeniu. Smutek,rozpacz,codzienność,rutyna - to sprawy, które towarzyszą nam w życiu rodzinnym. Nie każda rodzina to ideał.
Po spektaklu długo rozważałam sens sztuki. Myślałam o niej i doszukiwałam się głębszego przekazu. To sprawiło, że teatr uplasował się wyżej w moim 'rankingu' rozrywek :)
Uważam, że grzechem jest opisanie takiego wydarzenia w dwóch zdaniach. Kto miał okazję być widzem nic nie stracił, za to mógł zyskać tyle ile sam wykrzesał ze sztuki.Klaudia z kl. IIB

dulska

dulska1

Zmieniony (poniedziałek, 09 listopada 2015 16:01)

 

Spotkanie integracyjno – formacyjne Szkolnych Kół Caritas w Olsztynie k. Częstochowy

W dniu 6.XI.2015r. uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych należący do Szkolnych Kół Caritas mieli swoje spotkanie w Olsztynie k. Częstochowy. Nie zabrakło i naszych wolontariuszy w liczbie 21 uczniów oraz ich opiekunów p. Agnieszki Kowalczyk i s. Urszuli Porwit. Spotkanie odbyło się w ośrodku Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza”. Po zarejestrowaniu grupy otrzymaliśmy podziękowanie za dotychczasową pracę oraz zachętę do dalszych działań. Działania winny być zawsze oparte na szerzeniu miłości miłosiernej i bezinteresownej troski o drugiego człowieka. Z radością przyjęliśmy fakt, że odpowiedzialnym za Szkolne Koła Caritas i zastępcą dyrektora został nasz rodak i absolwent naszego Zespołu Szkół ks. Paweł Dzierzkowski. Natomiast koordynatorem działań szkolnego wolontariatu naszej archidiecezji została p. Karolina Alama, również absolwentka naszego liceum. Razem z innymi uczestniczyliśmy we Mszy Św. oraz w warsztatach poświęconych współczesnym zagrożeniom. Mieliśmy możliwość rozmowy z ks. egzorcystą z Jasnej Góry. Po skromnym posiłku ruszyliśmy na „Olsztyński Giewont”, by nasycić jeszcze duszę pięknym krajobrazu. Z naładowanymi akumulatorami przygotowujemy się do działań wyznaczonych na najbliższą przyszłość, a są nimi Akcja Mikołajkowa i Adwentowa.

caritas1

Zmieniony (wtorek, 17 listopada 2015 11:39)

Więcej…

 

Zlot kibiców Skry Bełchatów

Dnia 26 października 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Pajęcznie pod opieką Pani Dyrektor Iwony Stefanek oraz Panów Piotra Trawczyńskiego, Krystiana Sobierajskiegowzięli udział w V zlocie kibiców Skry Bełchatów.

Program zlotu:

26 października – poniedziałek, Hala Energia, ul. Dąbrowskiego 11

16:30 – 17:00 Konferencja prasowa inaugurująca nowy sezon (Galeria Olimpia, ul. Kolejowa 6)
18:00 – 20:00 Mecz pokazowy PGE Skry Bełchatów z zespołem Legia Warszawa
20:00 – 21:00 Autografy i zdjęcia z siatkarzami PGE Skry

skra1

Zmieniony (wtorek, 17 listopada 2015 11:38)

Więcej…

 
Więcej artykułów…