Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "PANGEA"

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM PANGEA. Szkolnymi organizatorkami konkursu były p. Beata Sikora i Anita Ochocka. Do pierwszego etapu przystąpiło 38 uczniów z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Dwoje uczniów Aleksandra Piątek i Przemysław Jaros z klasy I a zakwalifikowało się do etapu finałowego konkursu. Finał odbył się w dniu 17 kwietnia we Wrocławiu, gdzie Ola i Przemek wraz z młodzieżą z całej Polski zmagali się z zadaniami konkursowymi.

„Udział w konkursie był dla mnie wielką szansą na sprawdzenie moich umiejętności. Czułam wielką satysfakcję, gdy udało mi się zakwalifikować do finału. Była to dla mnie wskazówka, że jednak nauka nigdy nie idzie na marne. Jestem dumna z tego, że mogłam jako jedna z dwóch osób reprezentować naszą szkołę. Dzięki konkursowi nabyłam doświadczenia i poznałam zupełnie nowe oblicze matematyki a także nauczyłam się wielu nowych rzeczy.”

Ola Piątek

"Udział w konkursie wywarł na mnie pozytywne wrażenia, ponieważ poznałem nowych ludzi oraz doświadczyłem niezapomnianych emocji. Moim zdaniem warto brać udział w konkursach, gdyż można w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę o informacje, których dotąd się nie posiadało. Udział w konkursie dał mi głównie satysfakcję. Uważam tak, bo wiem, iż konkurs na poziomie ogólnopolskim jest czymś wyjątkowym oraz budującym własną ocenę."

Przemek Jaros

Zmieniony (wtorek, 21 kwietnia 2015 20:59)

 

Recital Martyny Dubińskiej

Sala gimnastyczna naszej szkoły w piątkowy wieczór 17 kwietnia 2015 roku zamieniła się w salę koncertową, ponieważ utalentowana tegoroczna maturzystka – Martyna Dubińska- wystąpiła ze swoim recitalem. Bohaterka wieczoru wykonała kilkanaście utworów muzycznych przy akompaniamencie i we wspaniałej aranżacji nieocenionego Łukasza Jaska. Ta niezwykle uzdolniona uczennica zamieniła się na scenie w subtelną, pełną uroku i delikatności młodą kobietę wyczarowującą swoim głosem wspaniałe tony, które w słuchaczach wielokrotnie wywoływały dreszcze emocji i łzy wzruszenia. Zaprezentowany repertuar w pełni oddał jej niebywałe możliwości wokalne. Zaśpiewane utwory utrzymane były w klimacie liryczno- sentymentalnym, dodatkowo wzbogacone talentem recytatorskim. Każdy wykonany przez Martynę utwór nagradzany był niemilknącymi brawami. Recital zachwycił licznie zgromadzoną publiczność. Jej talent został doceniony nie tylko brawami domagającymi się bisów, ale upominkami i kwiatami, które otrzymała m.in. od Pani Dyrektor, Burmistrza Gminy i Miasta Pajęczno, Wychowawczyni, kolegów i koleżanek z klasy III A oraz gości przybyłych na ten wieczór.

Życzymy Martynie sukcesów na maturze!

recital1m

recital2m

recital3m

recital4m

recital5m

recital6m

Więcej zdjęć w galerii. Fotografie dzięki uprzejmości twojepajeczno.pl.

Zmieniony (wtorek, 21 kwietnia 2015 20:42)

 

WYBIEGAŁY ZŁOTO I BRĄZ

Kolejny znaczący sukces sportowy odniosły uczennice Zespołu Szkół w Pajęcznie. W dniu 10 kwietnia bieżącego roku odbyły się w Wolborzu - „MASOWE BIEGI PRZEŁAJOWE ZRZESZEŃ LZS WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO”. W zawodach tych naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczestników (Agata Hałaczkiewicz, Julia Mesjasz, Adam Stanek, Paweł Wolski, Dawid Klimczak). W rywalizacji kobiet na dystansie 3 km zwyciężyła – AGATA HAŁACZKIEWICZ (KL. IB ) , a trzecia lokata przypadła w udziale – JULII MESJASZ ( KL. IB). Dodatkowego smaku zwycięstwu dodaje fakt, iż Agata w pokonanym polu pozostawiła ubiegłoroczną wicemistrzynię Polski Zrzeszeń LZS. Naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

biegaczki

 

Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 26 marca tradycyjnie nasza szkoła zaprosiła gimnazjalistów w swe progi , aby mogli poznać nauczycieli, starszych kolegów i przyjrzeć się szkolnym pracowniom. A co najważ-niejsze – poczuć atmosferę szkoły, oswoić się z duchem tej pełnej tradycji placówki. Licealiści i uczniowie technikum byli przewodnikami młodszych kolegów po szkole .Od samego rana w szkole było gwarno i można było zauważyć żywe zainteresowanie młodzieży – przyjechali uczniowie ze wszystkich gimnazjów naszego powiatu, łącznie około 160 gimnazjalistów.
Goście zostali powitani przez panią dyrektor Iwonę Stefanek, następnie zaopiekowali się nimi starsi koledzy. Zgodnie z zainteresowaniami zostali skierowani do różnych klas na atrakcyjne zajęcia, warsztaty z wielu przedmiotów .
Dużym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyły się klasy stanowiące nowość w tegorocznej ofercie edukacyjnej. Spora grupa uczestniczyła w zajęciach z matematyki i fizyki (prow. A. Ochocka A. Gajęcka , B. Haładaj) dla klasy politechnicznej. Również klasa lingwi-styczna wzbudziła zainteresowanie, gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach z języka angiel-skiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego (prow.L.Jędrzejczak, B.Kliś, K.Cichowlas, I.Kosowska, I.Gołębiowska) . Dla klasy humanistycznej zajęcia z języka polskiego prowadziła pani A.Słowik. Na zajęciach z historii (prow.A.Klimczak, S.Barczak) gimnazjaliści obejrzeli „Animowaną historię Polski” i odpowiadali na pytania quizu. Zajęcia wiedzy o spo-łeczeństwie (prow.E.Mostowska) miały formę aktywną i uczestnicy rozpoznawali swe talenty przywódcze. Również nauczyciele chemii i biologii w bardzo ciekawy sposób przybliżali specyfikę klas biologiczno-chemicznych (prow. K.Baryczka, M.Telenga, H.Nazarek), nie zabrakło doświadczeń i eksperymentów w wykonaniu uczniów biol-chemów. Natomiast na zajęciach z geografii (prow.A.Zawadzka-Rajczyk, A.Góral) wszyscy uczestniczyli w kulturowo-kulinarnej podróży przez świat, oczywiście w konwencji żartu i zabawy!
W przygotowanie zajęć dla gimnazjalistów zaangażowało się bardzo wielu nauczycieli, uczniów oraz Samorząd Uczniowski. Organizację Dnia Otwartego w każdym szczególe dopracowała dyrekcja szkoły.
Gimnazjaliści zainteresowani nauką w technikum ekonomicznym i handlowym spotkali się na zajęciach z p.M.Hałaczkiewicz. Ekonomista i handlowiec to zawody, które są poszukiwane na rynku pracy i dają konkretne kwalifikacje.
Na wszystkie pytania gimnazjalistów zainteresowanych nauką w Zasadniczej Szkole Zawo-dowej odpowiadała pani kierownik praktycznej nauki zawodu Jadwiga Pach.
Dzień otwarty zakończony został pokazowym meczem siatkówki w wykonaniu Klubu Spor-towego Libero.

 

STRZELCY ROZPOCZYNAJĄ SEZON

Grupa młodzieży należąca do szkolnego koła strzeleckiego w kwietniu rozpoczyna sezon sportowy. Przed nimi cykl dziesięciu zawodów odbywających się pod auspicjami pajęczańskiego oddziału Ligi Obrony Kraju. Ponadto w planach jest również udział w mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych woj. łódzkiego – „O SREBRNE MUSZKIETY”, a także mistrzostwach wojewódzkich - Zrzeszeń LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH. Uczniowie trenują pod okiem instruktora strzelectwa sportowego - Sebastiana Barczaka. Młodzi adepci strzelectwa mają na swoim koncie już kilka sukcesów, zarówno indywidualnych jak i drużynowych, m.in.:

  • I MIEJSCE INDYWIDUALNIE W –„ MISTRZOSTWACH WOJ. ŁÓDZKIEGO ZRZESZEŃ LZS”- PAULINA RODAK - (RADOMSKO; WRZESIEŃ 2014)
  • III MIEJSCE DRUŻYNOWO W - „ MISTRZOSTWACH WOJ. ŁÓDZKIEGO ZRZESZEŃ LZS” – PAULINA RODAK, BARTOSZ BROŻYNA, DAWID PROKOP – ( RADOMSKO; WRZESIEŃ 2014)
  • I MIEJSCE DRUŻYNOWO W ZAWODACH – „O PUCHAR BURMISTRZA PAJĘCZNA” – PAULINA RODAK, BARTOSZ BROŻYNA, DAWID PROKOP – (LIPIEC 2014 )
  • I MIEJSCE INDYWIDUALNIE W ZAWODACH – „ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU LIGI OBRONY KRAJU W PAJĘCZNIE „ – BARTOSZ BROŻYNA – ( PAŹDZIERNIK 2014 )
  • II MIEJSCE INDYWIDUALNIE W ZAWODACH – „O PUCHAR BURMISTRZA PAJĘCZNA” – BARTOSZ BROŻYNA – ( LIPIEC 2014 ).

strezelcy1

Zmieniony (wtorek, 21 kwietnia 2015 20:59)

Więcej…

 
Więcej artykułów…