Uwaga konkurs!!!

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I i II do wzięcia udziału w konkursie "Lektury to nie bzdury". Konkurs odbędzie się w piątek 3 czerwca na 3 i 4 godzinie lekcyjnej. Osoby zainteresowane mogą  zgłaszać się do p. Anity Skorupskiej-Bernaś (sala 24)  lub p. Monika Lewandowskiej (sala 9).

 

Uroczystość ukończenia szkoły – 29 .04. 2016r.

Dnia 29 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas trzecich LO  i czwartych Technikum. Na ten wyjątkowy dzień zaproszono wielu ważnych gości:  Przewodniczącego Rady Powiatu Pajęczańskiego pana Jacka Lewerę, Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Pajęcznie – panią Marię Straus, Wójta Gminy Rząśnia – pana Tomasza Stolarczyka, Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Mariolę Młynarską, Dyrekcję Szkoły, całe Grono Pedagogiczne oraz Rodziców Absolwentów. Najważniejsi byli główni bohaterowie tego dnia, czyli Abiturienci – 112 uczniów kończących Liceum Ogólnokształcącego, 16 absolwentów Technikum ekonomicznego i 24 słuchaczy Liceum dla Dorosłych.

Pani Dyrektor Iwona Stefanek skierowała do abiturientów pełne wzruszeń i ciepłych emocji słowa. Podsumowała lata ich pracy i aktywności w szkole, przypomniała wydarzenia, w których brali udział, takie jak Młodzieżowy Parlament Europejski, rozgrywki sportowe, konkursy przedmiotowe, udział w olimpiadach i akcjach charytatywnych, liczne wycieczki. Następnie życzyła abiturientom powodzenia na egzaminie maturalnym i kontynuowania nauki na wymarzonych studiach.

trzecie1

Podczas uroczystości pożegnania abiturientów tradycyjnie  odbywa się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Pani Dyrektor dokonała przekazania sztandaru. Uczniowie klas drugich , którzy weszli w skład nowego pocztu sztandarowego, złożyli ślubowanie na wierność i szacunek sztandarowi szkoły.

  Tradycją naszej szkoły jest Nagroda TOP FRIEND , którą co roku otrzymuje tylko jeden uczeń wyróżniony przez wszystkich uczniów za swoją bezinteresowną i szlachetną postawę, życzliwość i pomoc innym ludziom.  Podczas Dnia Patrona Szkoły wręczono nominacje do tegorocznej (już 24-tej) edycji TOP FRIEND, otrzymały je następujące uczennice: Agata Hałaczkiewicz, Julia Mesjasz, Aleksandra Drabik – z kl.II B, Kamila Siwiaszczyk – kl.II H, Patrycja Beśka – kl.IIA, Hanna Cimcioch, Daria Woźniak – kl.IID.  Zwyciężczynią w ogólnoszkolnym referendum i laureatką nagrody TOP Friend 2016 została Patrycja Beśka z klasy II A. Gratulujemy!

trzecie2

 

Laureatka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nowoczesny tablet firmy Lenovo, ufundowany przez Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół w Pajęcznie. Nagrodę Patrycji wręczali: Pani Dyrektor Iwona Stefanek, Prezes Stowarzyszenia pan Jacek Lewera i Sekretarz Stowarzyszenia pani Bożena Szczerkowska.

trzecie3

  Następnie  wręczono nagrody za szczególne osiągnięcia i ukończenie szkoły z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców następujących uczennic:

-Agnieszka Przygoda z klasy III a

-Iga Słomian, Justyna Leszczyk, Natalia Kosowska, Karolina Włodarczyk oraz Monika Popiel z klasy III b

-Sandra Puławska, Natalia Graczyk oraz Ewa Mularczyk z klasy III c

-Olga Kowalska z klasy III d

Uroczysty charakter tego dnia podkreślała obecność rodziców nagrodzonych uczniów.

Abiturientka z klasy III B – Iga Słomian, która osiągnęła najwyższe wyniki w trakcie wszystkich lat nauki w szkole i średnią ocen 5,3 została wyróżniona w szczególny sposób. Otrzymała nagrody książkowe z rąk dyrektora i wychowawcy klasy oraz laptopa firmy Lenovo wraz z gratulacjami od Wójta Gminy Rząśnia pana Tomasza Stolarczyka. Iga jest mieszkanką tej gminy, a tradycją naszej szkoły jest, że włodarze gmin nagradzają i gratulują młodzieży ze swojego rejonu, która osiąga w naszej szkole najwyższe wyniki.

trzecie4

  W dalszej części uroczystości odbyło się wręczenie dyplomów dla uczestników olimpiad i konkursów a także podziękowania dla reprezentantów Pocztu Sztandarowego, członków Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Szkolnego oraz honorowych krwiodawców.

  Cześć oficjalną zakończyło przemówienie przedstawicielki trzecioklasistów Magdaleny Bednarek oraz przedstawicielki uczniów klas drugich  Kornelii Ptak, która pożegnała abiturientów i życzyła im wiele szczęścia i sukcesów w dorosłym życiu.

  W części artystycznej odbyła się jedenasta gala wręczenia ”Henryków”, którą poprowadziła klasa II b. Uroczystość uświetniły występy Emilii Tasarz, Moniki Mendak oraz Emilii Wieczorek.

  „Henryki”  w następujących dwunastu kategoriach otrzymali:

- Fejm” – Paulina Rodak

-  Człowiek Widmo – Wiktoria Wrona

-  Syreni Śpiew – Emilia Tasarz

-  Ekstremalni – Damian Kozłowski

-  Osobowość roku – Monika Słupińska

-  Sienkiewiczowski Leonardo DiCaprio – Mikołaj Bęben

-  Szalony naukowiec – Iga Słomian

-  Dark queen – Anita Dąbrówka

-  Bratnie dusze – Maciej Skalski, Radosław Błach, Bartosz Brożyna

-  Rekin biznesu – Sylwia Wojtan

-  Szybcy i wściekli – Dawid Kotynia

- Żelazne płuca – Fabian Cybulski

 trzecie5

Cała uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Były momenty wspólnego śmiechu i zabawy a także chwile wzruszenia. Maturzyści otrzymali piękne pąsowe róże i szczere życzenia szczęścia od młodszych kolegów.

  Reportaż przygotowali uczniowie z klasy IIc

Zmieniony (piątek, 13 maja 2016 09:02)

 

Ogólnoszkolny Konkurs Ortograficzny

W piątek  22 kwietnia, jak co roku,  w naszej szkole odbył się  konkurs ortograficzny poprzedzony eliminacjami przeprowadzonymi przez nauczycieli polonistów w poszczególnych klasach. Organizacją zajęły się p.prof. V. Barczyk i p.prof. A.Bernaś. Liczna grupa uczniów w pierwszej części konkursu napisała dyktando, a w drugiej części test dotyczący zasad ortografii.

I miejsce zajęła ucz. kl. I Bj – Weronika Jabłońska, II miejsce – ucz. kl. I Bm- Wiktoria Jura, a III miejsce przypadło w udziale dwóm ucz., które zdobyły taką samą liczbę punktów- Hanna Cimcioch z kl. II D i Klaudia Kowalczyk z kl. II C.

Nagrodzonym uczennicom dyplomy zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy  ! 

  Anita Bernaś 

Zmieniony (piątek, 13 maja 2016 07:41)

 

61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W sobotę 2 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim odbywały się międzypowiatowe eliminacje; organizatorem, jak co roku, był Miejski Ośrodek Kultury.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas I C i I Bj

W kategorii Wywiedzione ze słowa:

- Justyna Kubica ( I Bj ) op. Anita Skorupska- Bernaś

- Anna Konieczna ( I Bj ) op. A. Skorupska - Bernaś

W kategorii młodzieży Recytacja:

- Maria Kruk ( I C ),op. V. Barczyk

- Nikola Garbacz ( I C ), op. V. Barczyk

Wszystkie występy uczestników złożyły się na piękny spektakl, podczas którego można było poznać albo przypomnieć sobie znakomite teksty różnych twórców. Świetne interpretacje wybranych utworów przez nasze przedstawicielki zostały ciepło przyjęte przez publiczność.

Życzymy dziewczynom dalszych sukcesów !

Zmieniony (piątek, 13 maja 2016 07:38)

 

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Pajęcznie

Zarząd Powiatu Pajęczańskiego

ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Pajęcznie

im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie, ul. H. Sienkiewicza 5, 98 – 330 Pajęczno

Zmieniony (piątek, 29 kwietnia 2016 07:26)

Więcej…

 
Więcej artykułów…