Klasa patronacka - pierwszy wyjazd

ZNAK KLASA-PATRONACKA-PGE 130x150px 1W dniu 10.09.2020 pierwsza klasa patronacka PGE pod opieką kierownika szkolenia praktycznego Anety Zawadzkiej-Rajczyk odbyła pierwsze spotkanie w ramach zajęć praktycznych z pracownikami Kopalni Wegla Brunatnego Bełchatów
Uczniowie zostali zapoznani z wielkością obszaru kopalni węgla brunatnego poprzez objazdową wycieczkę na odkrywki Pola Bełchatów i Pola Szczerców, poznali historię ich powstania oraz metody rekultywacji obszarów zmienionych przez górnictwo. Młodzież z zaciekawieniem zwiedzała przedstawiony obszar, zadawała liczne pytania na temat przyszłości wyrobisk i produkcji energii elektrycznej.

1pge

2pge

3pge

4pge

Wspomnienie

Sebastian3

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci w dniu 24 sierpnia 2020 roku Sebastiana Barczaka – nauczyciela, wychowawcy, trenera, lidera lokalnej społeczności, działacza społecznego, a przede wszystkim wspaniałego Kolegi i Przyjaciela.

Sebastian Barczak pracował w Zespole Szkół w Pajęcznie od 2002 roku. Był nauczycielem historii, wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa. Zarażał młodzież pasją strzelecką i sportową. Prowadził naukę pływania, sędziował podczas meczów piłkarskich. Uczył szacunku do szkolnej tradycji, to on sprawował opiekę nad pocztem sztandarowym i prowadził uroczystości ślubowania uczniów rozpoczynających naukę w szkole. Bez Sebastiana nie odbył się żaden szkolny koncert, jego poczucie humoru i talent gawędziarski niejednokrotnie ratowały nas z trudnych sytuacji. Dla Sebastiana wszystko mogło być powodem do uśmiechu, bo żart, dobre słowa, życzliwość – to były Jego znaki rozpoznawcze. Za to go kochaliśmy, że nawet w najsmutniejszych chwilach znajdował odrobinę dobra, nadziei i widział “światełko w tunelu”.

Sebastian Barczak był człowiekiem wielu talentów i wielkiego serca. Bardzo mocno angażował się w sprawy szkoły i młodzieży, robił wiele dla innych, pomagał, działał charytatywnie – był wieloletnim szefem sztabu WOŚP, uczył pomocy przedmedycznej. Zawsze znalazł chwilę na rozmowę, pamiętał o sprawach uczniów i swoich kolegów, zawsze pytał o zdrowie rodziców, przesyłał pozdrowienia dla naszych bliskich, po prostu szczerze lubił ludzi.

Dawał z siebie wiele i to zapewne sprawiało, że młodzież widziała w nim człowieka prawdziwego i godnego zaufania. Jego praca wychowawcza opierała się na wrodzonym talencie pedagogicznym, humorze i charyzmie. Taki wychowawca pociągał młodzież za sobą, rozbudzał ich zainteresowania, dawał przykład siły, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dla osiemnastu roczników swoich uczniów, dla nauczycieli i pracowników szkoły na zawsze pozostanie niezapomnianym, wyjątkowym człowiekiem. Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. A jednak Sebastiana nikt nie zastąpi. Taki Człowiek zdarza się bardzo rzadko. Śmierć wyrwała go spośród nas pozostawiając pustkę.

Społeczność szkolna ZS

Podręczniki na rok szkolny 2020/2021

Proszę nie kupować jeszcze podręczników do nauki języków oraz wszystkich zaznaczonych zakupem we wrześniu do szkoły branżowej!!!

Wakacyjny Konkurs „PSZCZOŁY WOKÓŁ NAS”

laudato

Szkolne Koło Caritas ogłaszalogoSKCm

Wakacyjny Konkurs dla Młodzieży Zespołu Szkół
im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie

„PSZCZOŁY WOKÓŁ NAS”

  • Konkurs ma na celu poznanie przez naszych uczniów społeczności pszczół, jako przykładu wspólnoty uporządkowanej, zdyscyplinowanej i pracowitej oraz rozbudzenie pasji przyrodnika i miłośnika pszczół.
  • Termin
  • Konkurs zostanie przeprowadzony w 3 kategoriach:

- plastycznej – plakat, baner, ulotka, grafika (chcemy poprzez otrzymane od uczniów prace konkursowe dotrzeć do okolicznych rolników i mieszkańców, by podjęli działania związane z ochroną pszczół i z zapobieganiem degradacji środowiska)

- multimedialnej – krótki film ok.5 min, strona internetowa, program radiowy, program multimedialny (w tej kategorii zadaniem uczniów jest cierpliwa obserwacja pracy i życia pszczół oraz owadów zapylających sfinalizowana pracami uczniów)

- literackiej – reportaż, wywiad, piosenka (w tej kategorii oczekujemy, by uczniowie ukazali pracę pszczelarza i jej znaczenie dla człowieka i Ziemi)

Rozwiązanie konkursu nastąpi 15.09.2020

W każdej z kategorii przewidziane zostały cenne nagrody za pierwsze 3 miejsca dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Najlepsze prace staną się inspiracją do stworzenia baneru, plakatu i ulotek informacyjnych na realizację naszego projektu „Troska o nasze siostry pszczoły – wspólną odpowiedzialnością wobec Ziemi” w ramach Programu „Ekologia integralna encykliki Laudato si w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”.

Pytania związane z konkursem kierować do p. Agnieszki Kowalczyk.

pszczolka

Podsumowanie akcji “Młoda krew ratuje życie”

30 czerwca 2020 r w Wieluniu miało miejsce podsumowanie XVII. edycji Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie “Młoda krew ratuje życie”. Od lat w akcje pobierania bezcennego leku ratującego życie włącza się Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie. Spośród ośmiu szkół z terenu powiatów wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego nasza znalazła się na 4 miejscu.

Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża Zarządu Rejonowego PCK w Wieluniu, Małgorzata Komar , poinformowała , że w czasie tegorocznej akcji udało się pozyskać 220 litrów i 250 mililitrów krwi. Dzięki młodym krwiodawcom możliwe stało się przeprowadzenie około 250 zabiegów chirurgicznych.

W tym roku szkolnym, wśród naszej pełnoletniej młodzieży ,było bardzo dużo chętnych i planowaliśmy w maju trzecią zbiórkę, ale z racji zagrożenia epidemiologicznego niestety nie mogła dojść ona do skutku.Cieszymy się i jesteśmy dumni z czwartego miejsca w gronie dużych szkół. Radość jest wielka.

Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu– 96 krwiodawców, którzy oddali łącznie 43,200 litrów krwi

Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu– 94 krwiodawców, którzy oddali łącznie 42,300 litrów krwi

I liceum Ogólnokształcące w Wieluniu– 65 krwiodawców, którzy oddali 29,900 litrów krwi

Zespół Szkół w Pajęcznie– 63 krwiodawców, którzy oddali łącznie 28,350 litrów krwi

Zespół Szkół nr 3 w Wieluniu– 55 krwiodawców, którzy oddali łącznie 24,750 litrów krwi

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie– 55 krwiodawców, którzy oddali łącznie 24,750 litrów krwi

II Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu– 32 krwiodawców, którzy oddali łącznie 14,400 litrów krwi

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie– 28 krwiodawców, którzy oddali łącznie 12,600 litrów krwi

Gratulacje dla wszystkich naszych bohaterów ratujących życie. Podziękowania dla klasy IIb zaangażowanych w sprawne kierowanie akcją. Jesteście piękni.

Agnieszka Kowalczyk

Opiekun szkolnych

Honorowych Dawców Krwi

dawcykrwi2

dawcykrwi3

dawcykrwi1

Więcej artykułów…