Izrael na fotografii

W dniu 7 kwietnia 2014 gościliśmy na otwarciu wystawy "Izrael - wielokulturowość i życie codzienne" zorganizowanej przez Wydział Filologiczno-Historyczny Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Na wystawę składały się zdjęcia przedstawiające migawki z izraelskich ulic, życie codzienne mieszkańców oraz zabytki Izraela.   Autorami prac są Justyna Karoń, Jerzy Mizgalski, Krzysztof Straus, Przemysław Sznurkowski. Izrael to kraj o bardzo bogatej tradycji - wartej naszego poznania. Wystawa pozwala spojrzeć na ten niezwykły kraj bez uprzedzeń, a nawet stać się inspiracją do jego lepszego poznania. Udział młodzieży naszej szkole w otwarciu wystawy jest kolejnym elementem, który zbliża nas do wrześniowej wizyty gości z Izraela. Wcześniej mieliśmy możliwość zapoznać się z kulturą żydowską Pajęczna i okolic zaprezentowana podczas wykładu profesora Mizgalskiego w naszej szkole.

zdjęcia z wyjazdu już wkrótce

 

Zmieniony (środa, 16 kwietnia 2014 09:23)

 

XIV Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

W dniu 10.04 2014 uczniowie klasy IIA i IA  pod opieką pani Beaty Haładaj i pani Beaty Sikory uczestniczyli w  XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Celem tego festiwalu jest prezentacja roli nauki w rozwoju miasta i województwa, popularyzacja osiągnięć naukowych, pobudzanie młodzieży do pogłębiania wiedzy , promocja nauki, tehniki i sztuki. Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wielu bardzo interesujących wykładach między innymi :" Czy Księżyc istnieje", " Tajemnice nieskończoności", " Od włókniarki do rewolucjonistki czyli łódzki szlak kobiet", " Tajniki marketingu zmysłów" i wiele innych. Zwiedzili nowo oddany budynek Politechniki Łódzkiej czyli Fabrykę Inżynierów XXI wieku. Nas zachwyciły wspaniale wyposażone sale wykładowe, w pełni multimedialne i dostosowane do najwyższych standardów europejskich. Nasi uczniowie byli zachwyceni zarówno jakością wykładów jak i salami wykładowymi. Może wielu z nich w przyszłości będzie na tej politechnice będzie studiować.

wycieczkalodz1

wycieczkalodz2

 

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 03-05.04.2014r. klasa III E wraz z kilkoma uczniami z innych klas, pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Góral, p. dyr. Anny Strzelczak i p. Pawła Kruka , udała się na upragnioną wycieczkę do Zakopanego. Wyjazd okazał się świetnym pomysłem. Głównym organizatorem naszej wycieczki była Martyna Wojciechowska.                                                                          

 Droga w autokarze była bardzo długa i męcząca, ale mimo to przez cały czas towarzyszyły nam bardzo dobre humory. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadzał nas po zaplanowanych trasach. Pan przewodnik udzielał nam fachowych i ciekawych informacji. Tego co miał nam do powiedzenia wszyscy słuchali ze szczególną uwagą i zaciekawieniem. Towarzyszył nam przez dwa dni naszej wyprawy. Pierwszego dnia głównym punktem programu było zwiedzanie Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, a także spacer Doliną Kościeliską do Wąwozu „ Kraków”. Odważni mieli również okazję przejść przez jaskinię. Drugi dzień poświęcony był na całodniową wędrówkę do Morskiego Oka. Trasa była męcząca i ciężka. Mimo wszystko daliśmy radę, a gdy osiągnęliśmy już swój cel stwierdziliśmy, że było warto, ponieważ widok, który ujrzeliśmy na szczycie był niesamowity. Ostatniego dnia wycieczki zwiedzaliśmy Zakopane, Krupówki oraz wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Trzy dni wycieczki minęły nam bardzo szybko i zbliżyły nas do siebie jeszcze bardziej. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do Pajęczna.
Wycieczka do Zakopanego pozwoliła nam spędzić razem cudowne chwile, niestety ostanie w takim gronie. Na pewno będziemy ją jeszcze długo wspominać. Dzięki niej choć przez chwilę, mogliśmy oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o stresie, który czeka nas już niedługo na egzaminie dojrzałości.

                                                                       Kinga Pilarczyk IIIE

zakopane1

zakpane2

zakopane3

Więcej zdjęć w galerii.

Zmieniony (środa, 09 kwietnia 2014 14:41)

 

Harmonogram Rekolekcji Wielkopostnych

W dniach 14, 15 i 16. 04.2014r. (pon. wt. śr.) lekcję odbywają się wg podanego planu:

1. 800- 830

2. 835- 905

3. 910 – 940

4. 945- 1015

5. 1020 – 1050

W poniedziałek i wtorek młodzież po 5 godz. lek. pod opieką nauczyciela schodzi na salę gimnastyczną.

W środę po 5 godz. lekcyjnej młodzież pod opieką nauczyciela uczącego na 6 godz. lekcyjnej udaje się do kościoła Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie.

 

Lekcje czytania w naszej szkole

alt

Zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury i szeroko pojętej kultury

na LEKCJĘ CZYTANIA Z „TYGODNIKIEM POWSZECHNYM

w dniu 11 kwietnia 2014 r. o godz. 14:30 w sali nr 3.

Profesor Piotr Śliwiński z Instytutu  Filologii Polskiej

Uniwersytetu im. A. Mickiewicza  w  Poznaniu,

publicysta „Tygodnika Powszechnego”, autor książek ze szkicami o poezji

poprowadzi lekcję na temat wierszy

z tomu „Matka odchodzi” Tadeusza Różewicza.

 

Uczniowie , którzy pragną wziąć udział w lekcji proszeni są o zgłaszanie się u nauczycieli polonistów.

Zmieniony (wtorek, 08 kwietnia 2014 06:58)

 
Więcej artykułów…