"PANAMA Z KLASĄ" spotkanie z ks.Bp Andrzejem Przybylskim

panamazklasa0

Jedną z inicjatyw związanych z kończącymi się już Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie jest program "Panama z klasą", czyli seria spotkań Bpa Andrzeja Przybylskiego z młodzieżą ze szkół średnich naszej archidiecezji.

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie został objęty tym programem i w dniu 28 stycznia gościliśmy w naszych progach Ks. Biskupa. W trakcie spotkania nasi uczniowie zapoznali się z przesłaniem ŚDM oraz mogli zadawać pytania i dzielić się spostrzeżeniami na temat wiary z Księdzem Biskupem.

Mimo różnorodności klas i profilów połączyła nas wspólna wiara i śpiew oraz troska o lepszą wspólną przyszłość. Ks. Biskup nie unikał odpowiedzi na stawiane przez młodych odważne pytania, które dotyczyły m.in. nadużyć w Kościele, procedury in vitro, współżycia seksualnego przed ślubem, homoseksualizmu, angażowania się Kościoła w politykę oraz tego, czy można zorganizować 18-stkę w piątek i kto może zostać księdzem.

W spotkaniu zorganizowanym przez nauczyciela religii p. Agnieszkę Kowalczyk uczestniczyła młodzież z klas: Ia, Ib, IIa, IIb, IId, Ik oraz p. dyr. Sylwia Nowak-Miedzińska i starosta powiatu pajęczańskiego Zbigniew Gajęcki. Czas niecodziennego dialogu upłynął nam bardzo szybko. Cieszymy się, że spośród dziesiątek szkół ponadgimnazjalnych w archidiecezji częstochowskiej, właśnie nasza znalazła się na biskupim szlaku.

panamazklasa1

panamazklasa2

panamazklasa2a

panamazklasa3

panamazklasa4

panamazklasa5