„Wiersze i opowiadania z sercem” – młode talenty wsparły szczytny cel!

W dniu 13 stycznia 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się finałowy koncert WOŚP. Sztab WOŚP złożony z nauczycieli i burmistrza Pajęczna, stara się, aby działania dobroczynne połączyć z rozwijaniem młodych talentów. Nasza szkoła ma długą tradycję w rozwijaniu zdolności literackich – od 18 lat jesteśmy organizatorami Powiatowego Konkursu Literackiego „O Laur Bielskiego”.

W styczniu 2019 r. po raz trzeci przygotowaliśmy w naszej szkole wyjątkowy zbiór wierszy i opowiadań „z sercem”. Powstały z potrzeby serca i wspierania szlachetnej inicjatywy WOŚP. Pracą nad redagowaniem książeczki kierowała pani Bożena Szczerkowska, a wspierali ją nauczyciele ze szkół podstawowych w Pajęcznie i Działoszynie: pani Edyta Bęben i pani Aleksandra Lorentowicz oraz absolwentka szkoły Katarzyna Klimczyk, której wiedza z zakresu edytorstwa okazała się nieocenioną pomocą.

Tworcy z sercem

Opowiadania i wiersze zebrane w tym zbiorku dotykają tematyki bliskiej ludzkim sercom: rodzina, pomoc ludziom i zwierzętom, codzienne radości i smuteczki, przyjaźń, współczucie. Autorami tekstów i ilustracji są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Działoszynie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie, Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie oraz osoby dorosłe: absolwenci naszej szkoły, a także członkowie Klubu Poetyckiego w Działoszynie. Wielu autorów brało udział w konkursach literackich, na przykład w Powiatowym Konkursie Literackim „O laur Bielskiego” czy konkursie poetyckim „W słowach utopieni…” organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Działoszynie .

Oto lista autorów i tytuły ich utworów:

1.Juliusz Szczeszek-Bistuła „Naprawdę warto pomagać”

2.Amelia Bernaś „ Miniatura o zaufaniu”

3.Dominika Tkaczyńska „Życzenie wigilijne”

4.Sandra Nikonowicz „Świąteczna przygoda”

5.Matylda Miedzińska „Wierszyk o szkole”

6.Antonina Janeczek „Taki szczęśliwy traf…taki dar losu”

7.Marta Kucharska „Czas”

8.Marta Kucharska „Droga”

9.Maja Kilanc „Geluk - chłopiec szczęścia”

10.Klaudia WiśniewskaMatka”

11.Kamila Hałaczkiewicz „Rodzina”

12.Antonina Błasiak „ Ludzie i zwierzęta potrzebują twojej pomocy”

Książeczka została zilustrowana przez uczniów LO w Pajęcznie: Natalię Opołczyńską, Maksymiliana Daleckiego, Martynę Wojtasik i Amelię Bernaś. Swój wiersz zilustrował także Juliusz Szczeszek- Bistuła.

Autorzy poprzez twórczość literacką i plastyczną pomogli chorym dzieciom, gdyż dochód ze sprzedaży zbiorku został przeznaczony na szczytny cel 27. Finału WOŚP.

Dziękujemy autorom za ich twórczy wysiłek w dobrej sprawie. Dziękujemy też Czytelnikom za wsparcie pięknej idei pomagania. Życzymy Wam przyjemnej lektury – książeczka w wersji elektronicznej już wkrótce znajdzie się na stronie szkoły w zakładce „Powiatowy Konkurs Literacki”.

ilustracjanopołczynska

ilustracjado wiersza