Sukcesy naszych uczniów w olimpiadach i konkursach religijnych

W tym roku szkolnym po raz pierwszy wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego Regula luris zorganizowanym przez Wydział Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tematem tegorocznego konkursu są Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrzest i bierzmowanie. W dniu 15 stycznia przyszły długo wyczekiwane wyniki konkursu, w którym uczniowie: Dawid Syguła (kl.IIId) i Klaudia Czarnecka (kl.IIa) zdobyli wymaganą ilość punktów i przeszli do etapu finałowego. Etap ten odbędzie się 2 kwietnia w Warszawie.

W środę 27 lutego br. w Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie odbył się etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, w którym wzięło udział 28 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu archidiecezji częstochowskiej, w tym nasze uczennice: Monika Kowalczyk (kl.Ib) i Patrycja Sobantka (kl.IIIa). Eliminacje diecezjalne wyłoniły 3 finalistów, którzy będą uczestniczyć w finale ogólnopolskim w dn. 28-30 marca 2019 r. na Górze Świętej Anny (diecezja opolska). Wśród nich pierwsze miejsce zajęła nasza Patrycja Sobantka.

konkursrel1a

28 lutego 2019 roku w Klasztorze Franciszkanów w Radomsku odbył się diecezjalny etap XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu archidiecezji częstochowskiej:z Częstochowy, Wielunia, Pajęczna i Myszkowa.

Zwycięzcami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostały: Monika Kowalczyk i Zofia Mazur zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce kwalifikując się do etapu ogólnopolskiego. Etap ten odbędzie się 4 kwietnia w Siedlcach .

konkursrel2a

konkursrel2bkonkursrel2c

Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratuluję i życzę sukcesów na etapach ogólnopolskich Olimpiad i konkursu.

Agnieszka Kowalczyk

Zmieniony (piątek, 08 marca 2019 08:27)