O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Absolwentów ZS  im .H. Sienkiewicza w Pajęczniepowstało w dniu 27 czerwca 2011 , kiedy to  podczas spotkania założycielskiego  przyjęto statut stowarzyszenia oraz powołano Komitet Założycielski . Stowarzyszenie został zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym .

Obecne stowarzyszenie jest kontynuatorem działań swego poprzednika, tamto, nieistniejące już dziś stowarzyszenie, organizowało zjazdy absolwentów i wspierało działalność szkoły.

W dniu 23 marca 2012  podczas I walnego  zebrania stowarzyszenia  wybrano Zarząd i Komisję  Rewizyjną .

Skład Zarządu :

Prezes Zarządu – Jacek Lewera

Wiceprezes Zarządu – Wojciech Marchewka

Sekretarz – Bożena Szczerkowska

Skarbnik – Aleksandra Jurowska

Członek – Krystyna Baryczka

 

Komisja Rewizyjna:

Przewodnicząca – Anna Strzelczak

Zastępca przewodniczącego – Adam Słupiński

Sekretarz – Henryka  Szymczyk

Podjęto uchwały :

Uchwała nr 8/2012 w sprawie wysokości i trybu płacenia składek.

Składka roczna wynosi 24 zł , płatna jednorazowo do 30 czerwca każdego roku.

Uchwała nr 9/2012 w sprawie zwołania zjazdu absolwentów.

W roku 2013 przypadnie 60-ta rocznica pierwszej matury w naszej szkole.  Dla  uczczenia tej rocznicy stowarzyszenie postanowiło zwołać zjazd absolwentów.  Termin zjazdu 29 czerwca 2013 r.

Sześćdziesiątą rocznicę pierwszej matury chcemy także uczcić wydawnictwem okolicznościowym – monografią szkoły, w której poza rysem historycznym ukażą się wspomnienia o profesorach  i dyrektorach oraz przedstawienie wybitnych , znanych absolwentów naszej szkoły.

Wszyscy absolwenci, którzy chcieliby się podzielić swymi wspomnieniami o szkole, profesorach lub kolegach, proszeni są o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ewentualnie kontakt telefoniczny 34311 26 29 ( szkoła)